Košarkaši Mornara poraženi u Železniku od FMP-a

Košarkaši Mornara Barskog zlata izgubili su večeras u Beogradu od FMP-a utakmicu posljednjeg 26. kola Admiralbet ABA lige- 101:76

U duelu bez velikog rezultatskog značaja za obje ekipe, domaći košarkaši su od početka susreta bili u vođstvu koje je na kraju prve četvrtine iznosilo plus 7 – 25:18. U nastavku su vrlo brzo košarkaši FMP-a stigli do dvocifrene prednosti koju su imali i na poluvremenu – 47:35.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u trećoj dionici koju su košarkaši Mornara veoma loše otvorili. FMP je napravio seriju od 18:0 i stigao do  prednosti od 30 koševa – 65:35. U tim trenucima košarkašima Mornara ništa nije polazilo za rukom. Prve koševe postigao je Petar Vujačić nakon 6 i po minuta igre.

Tim Nenada Stefanovića ušao je u posljednjih 10 minuta sa velikom prednošću od 29 koševa- 76:47. Mornar je nešto bolje pogađao tada, ali je to bilo dovoljno samo za  poraz od 25 koševa razlike.

U ekipi  FMP-a najviše poena postigao je večeras veoma raspoloženi Charles Manning – 27, Moore je dodao 16. Beech 11, Šaranović i Stepanović po 10. Najefikasniji u redovima Mornara bio je Nemanja Vranješ sa 13 poena, Pecarski i Kovačević su postigli po 11, a Đoković i Živanović po 10.

Ovom utakmicom barski ABA-ligaš nije završio takmičenje u regionalnom šampionatu. Predstoje mu još dva odložena meča, protiv Crvene zvezde u četvrtak 20. aprila i tri dana kasnije sa ekipom Igokee. Oba susreta igraće se u Baru.