Društvo

Od četvrtka Sedmi festival dječijeg teatra

by Željko Milović | 22:04:2014 | 10:54:56

NVO Teatar “Čedo Dragović” iz Bara, u saradnji sa JP “Kulturni centar”, Ministarstvom prosvjete, osnovnim školama Bara i Crne Gore, a uz podršku Vlade Crne Gore, SO Bar i Ministarstva kulture Crne Gore, od 24.do 27. aprila u Domu kulture Bar organizuje tradicionalnu smotru dječijeg dramskog stvaralaštva Crne Gore: 7. Festival dječijeg teatra Crne Gore.
                     

U zvaničnom programu Festivala nastupiće 20 pozorišnih ansambala osnovnih škola Crne Gore i samostalnih pozorišnih ansambala, uzrasta učenika/ca osnovnih škola, koji su stekli pravo učešća na Državnom festivalu u Baru.
 
“Nastupiće 309 mladih pozorišnih umjetnika iz 20 ansambala, a u sedam ansambala u kulturno-umjetničkom programu nastupiće još 179 umjetnika, što čini ukupno 488 učesnika Festivala”, naglasio je koordinator manifestacije mr Miodrag Banović.
 
Svečano otvaranje Festivala je u Domu kulture u 11:00, nakon čega slijede predstave dječijih pozorišta.
 
Četvrtak, 24. april:
Dramska sekcija OŠ “Jugoslavija” Bar, “Crvenkapa u zemlji čuda”, 11:10
Dramska sekcija OŠ ”B.J.Orlandić Bar, “Hozentaurus“, 12:00
Dramska sekcija OŠ “Anto Đedović” Bar,                “Ježeva kućica”, 12:40
Dramska sekcija OŠ ”Meksiko” Bar, “Šareni sombrero”, “Ježeva kućica”, 13:10
Dramska sekcija OŠ “Meksiko” Bar, “Šareni sombrero”, “Hemičari na sceni”, 13:40
 
Petak,  25.april:
Dramska sekcija OŠ “J.Tomašević” Virpazar, “U cara Trojana kozje uši”, 11:00
Dramska sekcija OŠ “Milan Vukotić” Golubovci, “Sunčeva razgovorijada”, 12:00
Dramska sekcija OŠ “Zarija Vujošević” Mataguži,               “Prva žurka”, 12:30
Dramska sekcija OŠ “Vuko Jovović” Danilovgrad,               “Ježeva kućica”, 13:30
Dramska sekcija “Istok”, Društvo mladih ekologa Nikšić, “Šumski zbor”, 14:20
Dramska sekcija OŠ “D.Korać” B.Polje, “Zvjezdan”, 15:00
 
Subota, 26. april:
“Igrokaz” Bar, “Vještice”, 11:00
Dramska sekcija OŠ “Njegoš” Cetinje, “Kraljevski festival”, 12:00
Dramska sekcija OŠ “Lovćenski partizanski odred” Cetinje, “Delija Pantelija”, 13:00
Dramska sekcija OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, “Blago tome ko dovijek živi, imao se rašta i roditi”, 13:30
 
Nedjelja,  27.april:
Dramska sekcija OŠ “Risto Manojlović” Kolašin, “Naša djeca”, 11:00
Kolašinsko amatersko pozorište Kolašin, “Magareće godine”, 12:00
Dramska sekcija OŠ “Luka Simonović” Nikšić, “Sedam Snežana i patuljak”, 13:00
KKC “Akord” Nikšić, Prva žurka, 14:00
Centar za kulturu Danilovgrad, “Začarana princeza”, 15:00
 
Dodjela nagrada i zatvaranje Festivala je u nedjelju u 18:00. U žiriju koji odlučuje o nagradama su novinar Milan Vujović – predsjednik, i članovi Pavle Ilić i Vladimir Cerović