Kultura

Jedanaesti Festival dječijeg teatra CG (program i satnica)

| 16:04:2018 | 10:50:06

NVO Teatar “Čedo Dragović” iz Bara od 17. do 22. aprila organizuje 11. Festival dječijeg teatra Crne Gore, kao završnu smotru dječijeg teatra osnovnih škola.
 
Festival se organizuje u dva nivoa: kao smotra dječijih pozorišnih ansambala  osnovnih škola na području opštine i kao smotra najuspješnijih predstava dječijih pozorišnih ansambala osnovnih škola Crne Gore.
 
Utorak, 17. april
OŠ “Drago Milović” – Tivat (DS “Teuta”), “Valja odit na more”, 10:00
OŠ “Blažo J.Orlandić” – Bar (“Sunce”), “Gospođa ministarka”, 11:10
OŠ “Vlado Milić” – Podgorica, “Kraljevski festival”, 12:30
OŠ ”Maksim Gorki” – Podgorica, “Kapetan Džon Piplfoks”, 13:30
 
Srijeda, 18. april
OŠ “Jugoslavija” – Bar (Dramska sekcija), “Taj ludi svijet”, 11:00
OŠ “Jugoslavija” – Bar (Dramska sekcija “Hilperik”), 12:00
Dramski studio “Igrokaz” – Bar, “Bajka iz parka”, 13:00
OŠ “Ratko Žarić” – Nikšić (Dramska scena), “Bakina rođendanska žurkijada”, 14:00
Centar za kulturu – Šavnik (Dramski studio), “Ima li je? Oće li doći?”, 15:00
OŠ “Mirko Srzentić” –  Petrovac (Dramska sekcija), “Moja divna šašava porodica”, 16:00
OŠ “Vuk Karadžić” – Berane (Dramska scena), “Novogodišnja bajka”, 17:00
 
Petak, 20. april
OŠ ”Meksiko” - Bar  (Ml.grupa, Dramska sekcija), “Uspavana ljepotica”, 10:00, scena u OŠ “Meksiko”
OŠ ”Meksiko” - Bar (St.grupa, Dramska sekcija), “Kapetan Džon Piplfoks”, 10:45, scena u OŠ “Meksiko”
OŠ ”J.Tomašević” – Virpazar (Dramska sekcija), “Kanjoš Macedonović”, 12:00
OŠ ”Bratstvo-jedinstvo” – Đuravci (Dramska sekcija), “Kad bi odrasli bili kao mi, mnogo bi više uživali svi”, 13:00
 
Subota, 21.april
OŠ “L.P.Odred” –  Cetinje (Dramski studio “Kameno more”), “Sumnjivo lice”, 11:00
OŠ “Njegoš” – Cetinje (Dramski studio (mlađi)), “Pidžama party”, 12:00
OŠ “Njegoš” – Cetinje (Dramski studio (stariji)), “Koktel bajka”, 13:00
OŠ “Dušan Bojović” – Nikšić (DS “Zvjezdice”), “Da li će damojed da zavoli sladoled”, 14:00
“Akordov dječiji teatar” – Nikšić, “Koncert za Nevenu”, 15:00
JU “Centar za djelatnosti kulture” – Bijelo Polje (Dječija scena pozorišta), “Ekologijada”, 16:00
OŠ ”Srbija”- Stari Bar (Dramska sekcija), “Mašnica nade”, 17:00
 
Prateći kulturno-umjetnički program, 17:45-19:00
Dodjela nagrada i zatvaranje Festivala, 19:00