Kultura

Festival dječijeg teatra Crne Gore se svečano otvara sjutra

| 23:04:2015 | 10:30:47

I ove se godine održava Festival dječijeg teatra Crne Gore, osmi po redu, u organizaciji NVO Teatar “Čedo Dragović”, a u saradnji sa Ministarstvom prosvjete Crne Gore, Ministarstvom kulture Crne Gore, Opštinom Bar, osnovnim školama Bara i Crne Gore i JP Kulturni centar.
 
Na Festivalu učestvuju 22 pozorišna ansambla iz osnovnih škola Crne Gore i samostalnih dječijih pozorišnih ansambala Crne Gore, uzrasta osnovnih škola.
 
U utorak, 21. aprila, odigrane su prve predstave Festivala: “Don Kihot” OŠ “Jovan Tomašević” iz Virpazara i “Popara” OŠ “Bratstvo-jedinstvo” iz Đuravaca.

Svečano otvaranje Festivala obaviće se u petak 24. aprila u Domu kulture u Baru u 12:00, prije početka predstave “Zona Zamfirova” u izvođenju dječijeg pozorišnog ansambla “Sunce”, OŠ “Blažo Jokov Orlandić” - Bar.

Petak:
OŠ ”Jugoslavija” Bar, “Kad srce zaigra”, 13:10
OŠ “B.J.Orlandić” Bar, “Glumci u pelenama” - “Prva žurka”, 14:00
OŠ “Meksiko” Bar, “Snežana i 7 patuljaka”, 15:00
OŠ “Meksiko” Bar, “Pokondirena tikva”, 15:35
DUC Podgorica, “Snežana i 7 patuljaka”, 16:30
OŠ “Zarija Vujošević”, Golubovci “Sunčica” – “Tinejdžerska posla”, 17:15
 
Subota:
NVO “Igrokaz” Bar, “Planeta tajni”, 13:30
NVO “Igrokaz” Bar, “Djeca u vozu”, 14:30
OŠ “Boško Strugar” Ulcinj, “Taj ludi svijet”, 15:00
Dramski studio Budva “Uspavana ljepotica”, 16:00
Obrazovni centar Plužine, “Tako mi se ženio đed”, 17:00
OŠ “Njegoš”, Cetinje, “Julija i Romeo”, 18:00
 
Nedjelja:
Druga OŠ Budva, “Ostrvo s blagom”, 11:00
OŠ “Jagoš Kontić”, Straševina, “Sedam snežana, patuljčica i još po neko“, 12:00
Kolašinsko amatersko pozorište,              “Trapavi Ali baba i razbojnici”, 13:00
OŠ “Vuk Karadžić”, Berane, “Liliputanska svadba”, 14:00
OŠ “Luka Simonović”, Nikšić, “Smiješna bajka”, 15:00
Centar za kulturu Danilovgrad “Trnoružica”, 16:00
KKC “Akord”, Nikšić, “Koncert za Nevenu”, 17:00
Kulturno-umjetnički program (Barske mažoretke, JPU “Vukosava M. Ivanović”, PPU “Svetionik”, Folklorni ansambl KUD “Jedinstvo” Bar, Foklorni ansambl “Rumija” Bar, Folklorni ansambl “Sv. Jovan Vladimir” Bar, Muzička škola “P.P.Njegoš” Bar, Plesni studio “Habanera”) 18:00 – 19:00