Sport

Na seniorskom Prvenstvu rekordi za Divnu i Danila

| 08:06:2015 | 13:57:07

U Baru je tokom vikenda održano 61. pojedinačno atletsko Prvenstvo Crne Gore za seniore, na kome su nastupila tri barska kluba – “Mornar”, “Sanja” i “Bar”. Atletičari “Mornara” osvojili su četiri zlata, pet srebra i tri bronze uz pobjedu u muškoj štafeti 4x100, atletičari “Sanje” dva zlata, tri srebra i dvije bronze, a “Bara” dva srebra i četiri bronzem, uz treće mjesto u muškoj štafeti 4x100.

Iako je učestvovalo 130 atletičara iz 16 atletskih klubova, konkurencija nije bila velika, jer se dešavalo da u konkurenciji za medalju u nekoj disciplini budu samo dva ili tri takmičara (bilo ih je dosta koji su nastupali VK – van konkurencije). Primjera radi, štafeta 4x100 metara za žene je otkazana pošto takmičarke “Lovćena” nisu stigle, pa nije bilo tri ekipe koliko je po propozicijama potrebno za regularnost trke.


Atletičarka mojkovačke “Tare”, Kristina Rakočević, pobijedila je u bacanju diska, hicem od 51 metar i 63 centimetra i ostvarila najvredniji rezultat na takmičenju u Baru. Po IAAF tablicama on vrijedi 917 bodova.

Ostvarena su i tri rekorda Crne Gore: U trci na 100 metara Danilo Vujičić iz “Mornara” je ostvario vrijeme 13,34 sekunde i postavio novi juniorski rekord Crne Gore. Članica bjelopoljskog “Jedinstva”, Anastasija Magdelinić postavila je pionirski rekord u trci na 3000 metara sa rezultatom 10 minuta i 52,9 sekundi. Divna Ratković, atletičarka “Sanje”, novi je vlasnik rekorda u trci 200m za cicibanke.

Rezultati Barana po disciplinama:

100m prepone (84cm) – seniorke:

3. Belma Muratović (Sanja)

 

Troskok – seniorke:

2. AnastasijaMašanović (Sanja)

 

110m prepone – seniori:

3. Feđa Đurišić (Bar)

4. Alen Beganović (Mornar)

 

Bacanje koplja (800gr) – seniori:

3. Jovan Raičević (Mornar)

4. Danilo Đurović (Bar)

5. Vladimir Plamenac (Sanja)

6. Alen Beganović (Mornar)

 

100m – seniorke:

1. Marija Kontić (Sanja)

 

100m – seniori:

1. Bogić Vojvodić (Mornar)

2. Srđan Marić (Bar)

3. Kristijan Subotić (Sanja)

4. Alan Ramdedović (Mornar)

7. Vasilije Đuričković (Mornar)

8. Stefan Bracović (Sanja)

9. Josif Božović (Sanja)

 

Skok u dalj – seniori:

3. Bogić Vojvodić (Mornar)

4. Kristijan Subotić (Sanja)

5. Danilo Đurović (Bar)

6. Edin Beganović (Mornar)

7. Aldin Kalamperović (Mornar)

9. Stefan Bracović (Sanja)

 

400m – seniorke:

2. Marija Kontić (Sanja)

 

400m – seniori:

2. Milan Nikolić (Mornar)

3. Srđan Marić (Bar)

4. Danilo Leković (Sanja)

6. Danijel Maljević (Mornar)

7. Svetozar Stamatović (Sanja)

 

Bacanje kugle (7,260kg) – seniori:

2. Božo Čobeljić (Mornar)

4. Davor Kamidžorac (Bar)

 

5000m – seniori:

1. Dragoljub Koprivica (Mornar)

 

štafeta 4x100m – seniori:

1. Mornar I (Stefan Bokovac, Milan Nikolić, Alan Ramdedović, Bogić Vojvodić)

2. Bar (Boris Savić, Feđa Đurišić, Danilo Đurović, Srđan Marić)

 

400m prepone (91,4cm) – juniori:

2. Edin Beganović (Mornar)

4. Feđa Đurišić (Bar)

 

Bacanje kladiva (7,260kg) – seniori:

1. Borko Poznanović (Mornar)

3. Jovan Raičević (Mornar)

 

Troskok – seniori:

3. Boris Savić (Bar)

6. Aldin Kalamperović (Mornar)

 

200m – seniorke:

1. Marija Kontić (Sanja)

 

200m – seniori:

2. Milan Nikolić (Mornar)

3. Srđan Marić (Bar)

4. Alan Ramdedović (Mornar)

5. Danilo Leković (Sanja)

8. Svetozar Stamatović (Sanja)

 

800m – seniori:

5. Davor Kamidžorac (Bar)

6. Vasilije Đuričković (Mornar)

 

Skok u dalj – seniorke:

2. Marija Kontić (Sanja)

4. Belma Muratović (Sanja)

 

Bacanje diska (2kg) – seniori:

2. Božo Čobeljić (Mornar)

6. Boris Savić (Bar)

 

3000m – seniori:

1. Dragoljub Koprivica (Mornar)

5. Muris Adrović (Bar)

 

Skok u vis – seniori:

2. Feđa Đurišić (Bar)

3. Aldin Kalamperović (Mornar)