Sport

Mornar ubjedljivo najuspješniji, Sanji dva nacionalna rekorda

by Željko Milović | 15:09:2015 | 09:14:55

Na terenima SC “Topolica” u Baru, u tehničkoj organizaciji AK “Mornar” iz Bara, a pod pokroviteljstvom Atletskog Saveza Crne Gore, održano je za vikend Pojedinačno i Ekipno  prvenstvo Crne Gore za pionire i  pionirke, na kome je nastupilo preko 140 atletičara iz 11 atletskih klubova, od čega dva iz Bara – “Mornar” i “Sanja”, te “Budućnost”, “Jedinstvo”, “Tara”, “Lim”, “Garač”, “Rudar”, “Lovćen” i “Nikšić”. Van konkurencije nastupili su takmičari iz AK “Envernele” sa Kosova. Ispred ASCG takmičenju su prisustvovali generalni sekretar Milan Madžgalj i selektor reprezentacije Osman Erović.
 
AK “Mornar” je osvojio 16 zlatnih, sedam srebrnih i devet bronzanih medalja, a AK “Sanja” jedno zlato, šest srebrnih i pet bronzanih medalja.
 
 
Prvog dana postavljena su dva nacionalna rekorda, oba takmičara AK “Sanja”. Marija Kontić je u trci na 60 m za mlađe juniorke,  sa rezultatom 8,33 oborila rekord Danijele Mićković, star 24 godine, a njen klupski drug Kristijan Subotić u trci na 60 m popravio svoj rekord koji je iznosio 7,51, a sada je 7, 41.
 
 
Plasmani Barana – osvajača medalja:
 
PIONIRI:
60m: 3. Ognjen Lutovac (Mornar).
300m: 1. Luiđi Mazreku (Mornar). 2.Ognjen Lutovac (Mornar). 3.Đorđe Vlahović (Sanja).
800m: 1. Vlado Đurović (Mornar).
100m prepone: 1. Todor Nišavić (Mornar). 2. David Božović (Sanja). 3.Vuk Martinović (Sanja)
4x100m: 1. Mornar I. 2. Mornar II.
Troskok: 1. Milutin Gavrilović (Mornar).
Skok u vis: 1. Jovan Pejović (Mornar). 3. Todor Nišavić (Mornar).
Bacanje kugle (4kg): 3. Andrej Cvijetić (Mornar)
Bacanje kladiva (3kg): 2. Andrej Cvijetić (Mornar)
 
MLAĐE PIONIRKE:
60m: 1. Gabrijela Ćetković (Mornar). 2. Marija Leković (Sanja). 3. Marija Fatić (Mornar)
300m: 2. Gabrijela Ćetković (Mornar). 3. Marija Leković (Sanja).
80m prepone: 1. Darinka Đuričković (Mornar). 2. Dunja Leković (Sanja)
4x100m: 1. Mornar. 2. Sanja.
Troskok: 1. Milica Popović (Mornar). 2. Darinka Đuričković (Mornar)
Skok u vis: 3. Aleksandra Matković (Sanja)
Bacanje kugle (3kg): 1. Maja Fatić (Mornar)
Bacanje kladiva (3kg) 3. Jovana Nikolić (Mornar)
 
PIONIRKE:
100m: 1. Gabrijela Ćetković (Mornar). 3. Marija Leković (Sanja)
300m prepone: 1. Dunja Leković (Sanja). 2. Milica Pejović (Mornar)
skok u dalj: 1. Darinka Đuričković (Mornar). 2. Jelena Kalinić (Sanja). 3. Milica Popović (Mornar)
bacanje diska (1kg): Imam Zejnilović (Mornar) 
bacanje koplja (500gr): 1. Darinka Đuričković (Mornar). 3. Maja Fatić (Mornar)
 
PIONIRI:
100m: 1. Luiđi Mazreku (Mornar). 2. Ognjen Lutovac (Mornar)
300m prepone: 1. Luiđi Mazreku (Mornar). 2. David Božović (Sanja). 3. Todor Nišavić (Mornar) 2000m: 1. Vlado Đurović (Mornar)
skok u dalj: 2. Milutin Gavrilović ( Mornar)
bacanje koplja (600gr): 2. Amir Papazi (Sanja)
bacanje diska (1kg): 3. Jovan Pejović (Mornar)