Sport

Atletika, ml.pioniri: Sanji 24 medalje (11 zl.), Mornaru 16 (5 zl.)

by Željko Milović | 27:09:2015 | 13:41:40

Na terenima SC “Topolica” u Baru, u tehničkoj organizaciji AK “Mornar”, a pod pokroviteljstvom Atletskog Saveza Crne Gore, juče je održano 10. Prvenstvo Crne Gore za mlađe pionire i pionirke, na kome je nastupilo preko 100 atletičara iz 11 atletskih klubova, među kojima i dva iz Bara –  “Mornar” i “Sanja”.
 

Najviše medalja osvojili su atletičari AK “Sanja - 24, od čega 11 zlatnih, osam srebrnih i pet bronzanih.  

Drugi su bili atletičari AK” Mornar” sa 16 medalja – pet zlatnih, šest srebrnih i pet bronzanih.
 
Treće mjesto podijeli su atletičari AK “Budućnost” I AK “Nikšić” sa po četiri medalje.
 

Na takmičenju je postavljeno čak deset rekorda Crne Gore i to:
- Stefan Radosavović, član AK “Sanja” rekord za mlađe pionire u bacanju diska sa rezultatom 22,18;
- Imam Zejnilović, članica AK “Mornar” rekord za mlađe pionirke u bacanju diska sa rezultatom 21,30;
- Imam Zejnilović, članica AK “Mornar” rekord za cicibanke u bacanju diska sa rezultatom 21,30;
- Divna Ratković, članica AK “Sanja” rekord za cicibanke u skoku u dalj sa rezultatom 4,41;
- Divna Ratković, članica AK “Sanja” rekord za cicibanke na 300m sa rezultatom 47,29;
- Lazar Jovović, član AK “Mornar” rekord za cicibane u bacanju vortexa sa rezultatom 44,02;
- Maša Bubanja, članica AK “Lim” rekord za cicibanke na 60m sa rezultatom 9,00;
- Filip Čavić, rekord za mlađe pionire u bacanju koplja sa rezultatom 19,91;
- Danilo Vulović, član AK “Rudar” rekord za cicibane u bacanju kugle sa rezultatom 8,38
- Muška štafeta AK “Mornar” rekord za pionire na 4x100m sa rezultatom 48,46.
 

Rezultati Barana:
 
60m prepone (76,2cm) – mlađe pionirke:
1.Ivana Milošević - Sanja
2.Lucija Milović - Sanja
3.Milica Matić - Mornar
6.Nikoleta Đurnić - Sanja
 
Skok u dalj – mlađi pioniri:
1.Ognjen Vojvodić - Sanja
3.Nemanja Vujošević - Sanja
5.Lazar Jovović - Mornar
6.Nikola Stanojević - Mornar
 
Bacanje diska (600gr) – mlađi pioniri:
1.Stefan Radosavović - Sanja
2.Dušan Đurnić - Sanja
3.David Ramdedović - Mornar
4.Dimitrije Pavlović - Mornar
 
Bacanje diska (600gr) – mlađe pionirke:
1.Imam Zejnilović - Mornar
3.Ajla Međedović - Mornar
4.Nevena Đurnić - Sanja
 
60m prepone (76,2cm) – mlađi pioniri:
1.Ognjen Vojvodić - Sanja
2.Stefan Radosavović - Sanja
3. Ivan Radosavović - Sanja
 

60m – mlađe pionirke:
2.Andrea Matković - Sanja
5.Adelisa Badžović - Mornar
6.Milica Matić - Mornar
6.Anabela Mujović - Sanja
9.Milica Vukićević - Sanja
10.Kristina Peruničić - Sanja
11.Anja Vlahović - Sanja
12. Jovana Milović - Sanja
 
Skok u dalj – mlađe pionirke:
1.Divna Ratković - Sanja
2.Adelisa Badžović - Mornar
3.Aleksandra Matković – Sanja
7.Anabela Mujović - Sanja
9.Eva Ćetković - Sanja
10.Milica Vukićević - Sanja
11.Amina Međedović - Mornar
12.Jovana Milović - Sanja
13.Nikoleta Đurnić - Sanja
 
60m – mlađi pioniri:
1.Danilo Vujičić - Mornar
3.Ernad Lukolić - Mornar
 
Bacanje kugle (3kg) – mlađi pioniri:
2.David Ramdedović - Mornar 8,78 8,00 8,78 8,44 8,28 X 7,24
5.Dimitrije Pavlović - Mornar
7.Nikola Stanojević - Mornar
 
Bacanje kugle (4kg) – pioniri:
2.Ognjen Lutovac - Mornar
 
Bacanje kugle (2kg) – mlađe pionirke:
2.Imam Zejnilović - Mornar
3.Ajla Međedović - Mornar
4. Nevena Đurnić - Sanja
 
300m – mlađi pioniri:
1.Danilo Vujičić - Mornar
2.Ernad Lukolić - Mornar
 

300m – mlađe pionirke:
1.Divna Ratković - Sanja
4.Andrea Matković - Sanja
 
Bacanje koplja (500gr) – mlađi pioniri:
2.Dušan Đurnić - Sanja
 
4x100m – mlađi pioniri:
1.Mornar I (Lazar Jovović, Ernad Lukolić, Vojislav Jovanović, Danilo Vujičić)
2.Sanja (Stefan Radosavović, Ivan Radosavović, Ognjen Vojvodić, Nemanja Vujošević)
 
4x100m – mlađe pionirke:
1.Sanja I (Andrea Matković, Aleksandra Matković, Divna Ratković, Ivana Milošević)
2.Mornar (Ajla Međedović, Milica Matić, Amina Međedović, Adelisa Badžović)
3.Sanja II (Anabela Mujović, Eva Ćetković, Jovana Milović, Milica Vukićević)
 
Bacanje vortexa (130gr) – mlađi pioniri:
1.Lazar Jovović - Mornar
2.Nikola Rabrenović - Mornar
3.Damjan Đurnić - Sanja
 
Bacanje vortexa (130gr) – mlađe pionirke:
1.Anja Vlahović - Sanja
2.Kristina Peruničić - Sanja
3.Ivana Milošević - Sanja
4.Eva Ćetković - Sanja
5.Ajla Međedović - Mornar
 
200m – muškarci:
2.Milan Nikolić - Mornar
3.Luiđi Mazreku - Mornar
4.Ognjen Lutovac - Mornar
 
Skok u vis – mlađe pionirke:
2.Aleksandra Matković - Sanja
 
Skok u vis – mlađi pioniri:
1.Nemanja Vujošević - Sanja
1.Ivan Radosavović - Sanja