by Ilija Kovačević | 07:10:2015 | 21:02:59

Rukomet, kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Bar, SD “Topolica”, gledalaca oko 2.000
Sudije: Amsten i Roen (Norveška)
Sedmerci: Crna Gora 3/3 – Makedonija 4/1
Isključenja: Crna Gora 4 minuta – Makedonija 4 minuta

CRNA GORA: Hasanić 14 odbrana i tri sedmerca, Petrović 2, Jauković 2, Bulatović 6 (3), Ramusović, Mehmedović 2, Raičević 2, Rajčić, B.Pavićević 3, Grbić, Jovanović 1, Vukčević 3, I.Pavićević, Klikovac, Malović, Despotović.
MAKEDONIJA: Antić, Gakidova, Đorđijevska, Despodovska 2 (1:0), Gjeorgijevska 4, Jovanovska, Sazdovska, Mitova, Stojanovska, Todorovska, Petkovska 7 odbrana, Beleska (1:0), Nikolić 1, Keramčijeva 1, Ristovska 3 (2:1), Livrinić 1.

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Švedskoj. Crnogorske rukometašice savladale su večeras u Baru, u utakmici četvrte kvalifikacione grupe, selekciju Makedonije 21:14 (12:8).

U sjajnom ambijentu barske dvorane, podmlađene “lavice” bez odsutnih Jovanke Radičević, Anđele Bulatović, Sonje Barjaktarović i Suzane Lazović su rutinski odradile posao protiv Makedonki.

Mnogo rotacija, kvalitetna odbrana sa svega 14 primljenih golova, ali i dosta tehničkih grešaka i promašenih zicera, obilježili su večerašnji duel. Reviju golova je otvorila Katarina Bulatović, da bi već u 9. minutu “crvene” vodile 4:0. U nastavku su gošće uspjele da dođu k sebi preko Despodovske 4:2, ali je to sve bilo kratkog daha. Ponovo domaće dodaju gas i na semaforu je u 19. minutu 7:2. Do poluvremena se igralo gol za gol, a na odmor su ekipe otišle pri rezultatu 12:8.

Drugi dio je takođe otvorila Bulatović sa još jednim projektilom za vođstvo 13:8, da bi prednost, zahvaljujući prije svega sjajnoj na golu Almi Hasanić, te u kontrama brzonogim Majdi Mehmedović i Biljani Pavićević, kao i bek šuteru Mari Jovanović, te na pivot liniji Sari Vukčević, porasla do maksimalnih “plus 8” (16:8) u 39. minutu. Istu prednost od osam golova naše su imale i u finišu, u 59. minutu kada je Biljana Pavićević postigla svoj treći za gol za vođstvo domaćih 21:13.

1Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji, na čijem se golu istakla Alma Hasanić sa 14 odbrana, bila je Katarina Bulatović sa šest golova, dok su po tri postigle Sara Vukčević i Biljana Pavićević. U makedonskoj selekciji najbolja je bila bivša igračica “Budućnosti” Elena Gjeorgijevska sa četiri pogotka, dok je na golu raspoložena bila Dragana Petkovska sa 7 odbrana.

“Sve su djevojke dale puni doprinos startnom uspjehu u kvalifikacijama. Bilo je dosta rotacija, kako sam u pripremi utakmice i zamislio da izgleda ovaj okršaj, odnosno da sve djevojke dobiju večeras priliku i svih 14 koliko ih je igralo doprinijele su pobjedi. Žao mi je što zbog povrede Marina Rajčić i Đurđina Malović nijesu mogle osjetiti teren u Baru, a naročito je to bilo stresno za našu golmanku Almu Hasanić koja je igrala pod opterećenjem da nema zamjenu i svakako mogu reći da je položila meč vrlo kvalitetnom partijom. Bilo je dosta tehničkih grešaka koje ne smijemo ponoviti u Sloveniji, jer naš naredni rival ima ozbiljan sastav sa novim selektorom i vjerujem da ćemo znati da iskoristimo sve nedostatke domaćina i pokažemo da možemo kvalitetno odigrati i na vrućem terenu u gostima”, kazao je nakon meča u Baru, selektor Crne Gore Dragan Adžić.

U drugoj utakmici naše grupe, Hrvatska je u Umagu savladala Sloveniju 27:19. Crna Gora će u drugom kolu, u nedjelju u Ljubljani, igrati sa Slovenijom.