Sport

Lob liga - FPE i dalje na čelu

by Nemanja Janković, photo by Adi Karađuzović | 20:10:2015 | 12:19:28

I pored znatne igračke rekonstrukcije na polusezoni,“FPE“ je granitnom odbranom ostvario trijumf u novom derbi meču. „Crni Rt“je nakon četiri vezana trijumfa doživio prvi poraz. „Pizza Pub Laky's“ u važnom meču u borbi za plej off savladao „Petrovac“.

„Luka Bar“ je ekipa koja je očigledno najprijatnije iznenađenje prvog takmičarskog ciklusa. Tim Ratka Markovića je u meču prepunom uzbuđenja, koji je odlučen u prvom poluvremenu, imao pad u igri u nastavku, ali i zasluženo slavio  protiv „Crnog Rta“ 4:3. Defanzivni tandem Markovića, uz Bokovca kreirao je put ka važnom trijumfu. „Vojnici“su se probudli u nastavku, međutim golovi Aleksića, Veličkovića i Barabaša nisu bili dovoljni za remi. Slična priča viđena je i u meču „Petrovac“- „Pizza Pub Laky“s“ 4:5. Bilo je prelijepih golova, brojnih uzbuđenja i nekoliko rezultatskih preokreta. „Ugostitelji“ su poveli golom Marotića, do poluvremena Drakulović i Medigović su se pobrinuli za preokret, ali je novo poravnanje donio Jelić. Početkom nastavka razigrao se Mijač, a zahvaljujući Jeliću i Badžoviću gosti su ipak osigurali tri važna boda u meču sa direktnim rivalom. U susretu lidera“Fpe“-a i šampiona „Centro Mobil“ Pg očekivalo se mnogo vatre. Nije je bilo. Lider je više nego ubjedljivo slavio 10:3 i zadržao prednost u odnosu na konkurente. Najbolji strijelac lige, Đukić ponovo je bio neumoljiv, a dobre asistente je imao u Pečurici i Kovaču. I ekipa“Port of Adria“ se dugo mučila u meču sa „Konobom Ribar“, ali je na kraju suvi kvalitet Meta Divanovića i Jasmina Grbovića odnio prevagu 6:4. Prvi dio bolje su odigrali gosti i zahvaljujući golovima Andrića i Feratovića imali prednost.  U nastavku razigrao se ubitaćni tandem „dokera“ i spasa za rivala nije bilo. Do novog, ali izuzetno važnog trijumfa stigli su i igrači „Elit Copa Stanišić“ koji su savladali „Olimp“ 10:1. Davidović je briljirao i u odbrani i u napadu, Višnjić je po navici bio precizan, a Stanišić na golu neumoljiv. „Ferro Stil“ i „AK Šćekić“ su nakon službenih rezulata stigli do novih bodova.

GOL KOLA  DAMIR FERATOVIĆ ( CENTRO MOBIL)
Briljantan gol koji se rijetko viđa na malom fudbalu. Borbeni defanzivac je iz poluvoleja sa pristojne distance matirao čuvara mreže rivala.

GOLMAN KOLA  MARKO STANIŠIĆ  ( ELIT COP STANIŠIĆ)
Stameni čuvar mreže je imao svoje veče. I pored nekoliko izglednih prilika i pokušaja rivala, uspio je da upiše osam uspješnih intervencija, i primi samo jedan gol.

IGRAČ KOLA  DEJAN MARKOVIĆ ( LUKA BAR)
Beskompromisan, precizan i lucidan odradio je sjajan posao i u defanzivi i u napadu. I bio jedan od klučnih igrača svog tima u važnom meču.