Sport

Lob liga - borba za play off se nastavlja

by Nemanja Janković | 28:10:2015 | 19:15:31

Zbog obaveza nekoliko timova, mečevi 20.kola su odigrani u skraćenom terminu. O naknadnim terminima odloženih susreta, ekipe će biti blagovremeno obavještene. AK „Šćekić“ je ostvarila važan trijumf. „Pizza Pub“ iznenađujuće poražen.“Ferro Stil“ važnim trijumfom nastavio pohod ka doigravanju.

Podgoričani u dresu barskog sponzora odigrali su meč na vrhunskom nivou i savladali „Petrovac“ 6:2. Jedan od boljih  igrača ovog kola, Saša Ćurić bio je nezaustavljiv, onda kada je to bilo i najpotrebnije. Već na poluvremenu “serviseri“ su imali tri gola prednosti, koja su sačuvali do kraja. „Ugostitelji“ su nakon ovog duela imali šansu da u meču sa sve boljom „Konobom Ribar“ sa tri nova boda prestignu „Petrovac“ na poslednjoj poziciji koja vodi u plej off. Ali su odigrali najslabiji meč ove sezone. „Pizza Pub Laky“s“ je izgubio od „Konobe Ribar“ 4:7. Milhad Čobović je bio briljantan, nezadrživ i ubojit. Iako su preko Lalića gosti otišli na odmor sa golom prednosti, upravo je Čobović uz Đurovića kreirao preokret u nastavku. U derbiju kola, „Ferro Stil“ je potpunom kontrolom utakmice savladao uvijek neugodni „Rapex Centro Klub“ 7:2. Uz ubojitog Petranovića, svoje veče je imao i neumorni Radonjić koji je već na poluvremenu otklonio sve dileme oko pitanja pobjednika. U nastavku je „gas“ dodao i Cecunjanin i sve je bilo okončano.  I „Crni Rt“ se vraća u pobjednički ritam. „Vojnici“ su u ovom kolu zabilježili važan trijumf nad „Elit Copom Stanišić“ 9:6. U prvom dijelu Sutomorčani su preko Aleksića, Matanovića i Veličkovića stigli do ogromne prednosti. Gosti su u nastavku zaigrali bolje, ali dobra partija Višnjića nije donijela makar remi.

GOL KOLA
MILHAD ČOBOVIĆ (KONOBA RIBAR)
Volej odličnog napadača ostao je kao najupečatljiviji momenat prethodnog kola.

GOLMAN KOLA
IVAN KOVAČEVIĆ (PETROVAC)
Ne dešava se tako često da golman kola bude iz poražene ekipe. Ali je odlični Petrovčanin sa čak deset intervencija itekako zaslužio ovui titulu.