Nova pobjeda ŽRK Bar

by Ilija Kovačević | 01:11:2015 | 23:46:48

Rukomet (Ž) – Prva liga, 3. kolo
ŽRK BAR – BUDUĆNOST II 22:17 (12:9)

Bar, SD “Topolica”, gledalaca oko 200. Sudije: Igor Čavor i Mladen Beharević (Cetinje).
Isključenja: ŽRK Bar (4 minuta), ŽRK Budućnost II (2 minuta); Sedmerci: ŽRK Bar (4/4), ŽRK Budućnost II (2/2).

BAR: Radulović (10 odbrana), Čobić, Miljanić, Mulić 1, Hot, Muratović 7 (4-4), Potparić 6, Kontić 2, Čarapić, Tučević, Al. Nišavić, An. Nišavić 6, Rajković, Milatović.
BUDUĆNOST II: Babović (10 odbrana), Šćekić (1 odbrana), Dedić 2, Terzić 2 (2-2), Grgurović 2, Godeč 1, Globarević, Stamatović, Radović 4, Ivanović, Trifunović, Lašić, Raičević 3, Đurić, Džaferović, Knežević 3.

Rukometašice “Bara” pobijedile su večeras pred svojim navijačima “Budućnost II” rezultatom 22:17, poluvrijeme 12:9, u utakmici trećeg kola Prve lige. To je drugi trijumf barskog tima poslija pobjede na svom terenu protiv “Nikšića” i poraza u “Danilovgradu” prošle srijede, dok je “Budućnost II” bez bodova i nakon drugog meča ove sezone.

Bila je ovo zanimljiva i kvalitetna rukometna predstava u kojoj su Baranke pokazale više i napravile manji broj grešaka uz veliku borbenost svih rukometašica. Domaće su diktirale tempo svih 60 minuta, a nešto tanja klupa pulenki Obrada Potparića, koja je na taj način opteretila prvu postavu, nije uticala na konačan rezultat i mnogo bolju igru.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Anita Muratović sa sedam, dok su po gol manje postigle Miljana Potparić i Anđela Nišavić. U podgoričkom timu najbolja je bila Marija Radović sa četiri pogotka.

U narednom kolu ŽRK “Bar” je gost “Levalee 2010” u Nikšiću.