Sport

Atletika na Školskim sportskim igrama

by Željko Milović, photo by Sergej Zabijako | 31:03:2016 | 12:51:12

Sedmog dana Opštinskih školskih sportskih igara održano je takmičenje u atletici za osnovne i srednje škole, na stazi Sportsko-rekreativnog centra “Topolica”. Suorganizator je bio Atletski klub “Mornar”.
 
U konkurenciji osnovnih škola, u disciplinama 100m, 300m, 400m, 600m, 800m, skok u dalj, skok u vis, bacanje kugle i štafeta 4x100m, učestvovalo je 180 takmičara.
 
U ekipnom plasmanu, u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je OŠ “Jugoslavija” sa 118 poena, drugo mjesto osvojila je škola “Meksiko” sa 93 poena, dok su treće bile djevojčiće iz “B.J.Orlandić” sa 68 poena. U muškoj konkurenciji najuspješniji su bili dječaci iz OŠ “Meksiko” sa 103 poena, drugi su bili učenici OŠ “Jugoslavija” sa 99 poena, a treći iz OŠ “B.J.Orlandić” sa 91 poenom.
 
Pojedinačno:
100m (djevojčice):
I mjesto Andrea Matković, OŠ “Jugoslavija”
II mjesto Marija Leković, OŠ “B.J.Orlandić”
III mjesto Mila Vučićević, OŠ “Kekec”
 
100 m (dječaci):
I mjesto David Božović, OŠ “Jugoslavija”
II mjesto Vojislav Bolmanović, OŠ “Jugoslavija”
III mjesto Denis Huremović, OŠ “B.J.Orlandić”
 
300m djevojčice:
I mjesto Maša Jelić, OŠ “Kekec”
II mjesto Milica Matić, OŠ “A.Đedović”
III mjesto Sara Raković, OŠ “A.Đedović”
 
400m dječaci:
I mjesto Đorđe Vlahović, OŠ “Jugoslavija”
II mjesto Danilo Vukić, OŠ “Kekec”
III mjesto Stefan Polović, OŠ “Meksiko”
 
600m (djevojčice):
I mjesto Zorana Radonjić, OŠ “B.J.Orlandić”
II mjesto Dejla Tiganj, OŠ “Meksiko”
III mjesto Ksenija Dević, OŠ “Jugoslavija”
 
800m (dječaci):
I mjesto Nikola Milošev, OŠ “A.Đedović”
II mjesto Radoš Bijelić, OŠ “B.J.Orlandić”
III mjesto Lazar Raičević, OŠ “Jugoslavija”
 
skok u dalj (djevojčice):
I mjesto Adelisa Badžović, OŠ “Jugoslavija”
II mjesto Divna Ratković, OŠ “Jugoslavija”
III mjesto Anastasija Kojić, OŠ “B.J.Orlandić”
 
skok u dalj (dječaci):
I mjesto Ognjen Vojvodić, OŠ “B.J.Orlandić”
II mjesto Vladimir Gavrilović, OŠ “B.J.Orlandić”
III mjesto Matija Džarić, OŠ “Jugoslavija” i Nikola Lukić, OŠ “Meksiko”
 
skok u vis (djevojčice):
I mjesto Aleksandra Matković, OŠ “Jugoslavija”
II mjesto Jovana Vukčević, OŠ “B.J.Orlandić”
III mjesto Nina Bošković, OŠ “Jugoslavija”
 
skok u vis (dječaci):
I mjesto Denis Pejčinović, OŠ “Meksiko”
II mjesto Emir Mujić, OŠ “Srbija”
III mjesto Miloš Kosović, OŠ “Jugoslavija”
 
bacanje kugle (djevojčice):
I mjesto Ivona Markoč, OŠ “Meksiko”
II mjesto Elizabeta Lazarević, OŠ “Jugoslavija”
III mjesto Nađa Jovanović, OŠ “B.J.Orlandić”
 
bacanje kugle (dječaci):
I mjesto Rejhan Begzić, OŠ “Srbija”
II mjesto Almir Papazi, OŠ “B.J.Orlandić”
III mjesto Elvir Lukolić, OŠ “Meksiko”
 
štafeta 4x100 m (djevojčice):
I mjesto OŠ “Jugoslavija”
II mjesto OŠ “Kekec”
III mjesto OŠ “A.Đedović”
 
štafeta 4x100 (dječaci):
I mjesto OŠ “Jugoslavija”
II mjesto OŠ “B.J.Orlandić”
III mjesto OŠ “Meksiko”
                  
U konkurenciji srednjih škola, u disciplinama 100m, 400m, 800m, 1000m, skok u dalj, skok u vis, bacanju kugle i štafeti 4x100m, učestvovalo je 100 takmičara.
 
U ekipnom plasmanu, u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Srednja poljoprivredna škola sa 36 poena, drugo mjesto osvojila je Gimnazija “Niko Rolović” sa 29, dok su treće bile djevojke Srednje ekonomsko-ugostiteljske škole sa 28 poena. U muškoj konkurenciji najuspješniji su bili dječaci iz Srednje poljoprivredne škole sa 64 poena, drugo mjesto osvojili su učenici Gimnazije sa 29, dok su treći bili dječaci iz Srednje ekonomsko-ugostiteljske škole sa 20 poena.
 
Pojedinačno:
100m (djevojke):
I mjesto Marija Kontić, Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Dejana Martinić, Gimnazija
III mjesto Milica Hot, Srednja poljoprivredna škola
 
100 m (dječaci):
I mjesto Alen Ramdedović, Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Luiđi Mazreku, Gimnazija
III mjesto Petar Šaltić, Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola
 
400m djevojke:
I mjesto Sara Ratknić, Gimnazija
II mjesto Žaklina Pecović, Srednja poljoprivredna škola
III mjesto nije bilo takmičara
 
400m dječaci:
I mjesto Milan Nikolić, Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Edin Beganović, Srednja poljoprivredna škola
III mjesto Stefan Vučetić, Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola 
 
800m (djevojke):
I mjesto Miljana Potparić, Gimnazija
II, III nije bilo takmičara
 
1000m (dječaci):
I mjesto Vlado Đurović, Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Balša Bušković, Gimnazija
III mjesto Belmin Mehović, Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola 
 
skok u dalj (djevojke):
I mjesto Nevena Čubranović, Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola
II mjesto Milica Popović, Srednja poljoprivredna škola
III mjesto Belma Muratović, Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola 
 
skok u dalj (dječaci):
I mjesto Danijel Maljević, Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Ognjen Barać, Srednja poljoprivredna škola
III mjesto Dejan Jovović, Gimnazija
 
Skok u vis (djevojke):
I mjesto Hana Hot, Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola
II mjesto Dunja Leković, Gimnazija
III mjesto nije bilo takmičara
 
skok u vis (dječaci):
I mjesto Đorđe Petrić, Gimnazija
II mjesto Ajdin Kalamperović, Srednja poljoprivredna škola
III mjesto Todor Nišavić, Srednja poljoprivredna škola
 
bacanje kugle (djevojke):
I mjesto Dara Đuričković, Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Ješa Miljanić, Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola
III mjesto Jovana Nikolić, Srednja poljoprivredna škola
 
bacanje kugle (dječaci):
I mjesto Nikola Garčević, Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Spasoje Caković. Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola 
III mjesto Danilo Vuković, Gimnazija
 
štafeta 4x100 m (djevojke):
I mjesto Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Gimnazija
III mjesto Srednja ekonomsko-ugostiteljska škola
 
štafeta 4x100 (dječaci):
I mjesto Srednja poljoprivredna škola
II mjesto Gimnazija
III nije bilo takmičara
 
Sportske igre se nastavljaju sjutra, 1. aprila, rukometom u sali OŠ “Jugoslavija”. 

Kako je sve to izgledalo, pogledajte u foto priči našeg saradnika Sergeja Zabijaka.