Lovćen – Mornar: 76 – 71 (17:30, 23:17, 24:10, 12:14)

Cetinje: SC “Lovćen”, gledalaca 1.100.
Sudije: Ognjen Jokić, Zoran Radulović i Mladen Lučić (Podgorica)

Lovćen: Bogdanović, Hadžibegović 9, Vrbica 19, Parača, Lopičić 4, Božović, Popović 20, Jovanović 10, Hajduković 5, Todorović   9.

Mornar: Mićović 19, Mijović 2, Mugoša, Marljukić, Pavić 3, Vujošević, Pavićević, Cenović, Vranješ 17, Rebić 13, Luković 10.

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su pobjedu, dok je Mornar doživio poraz u petom kolu Super lige Crne Gore.

Lovćen je na Cetinju iznenadio Mornar 76:71. Barani su odlično otvorili meč i poslije prvog poluvremena, a naročito uvodne četvrtine, nije se nagovještavao negativan ishod cetinjskog meča po barski sastav pošto su Barani na poluvremenu imali prednost (47-40).

Ipak, sredinom treće četvrtine, domaći su preko Miloša Popovića i Mašana Vrbice uspjeli da preokrenu pri rezultatu (55-51).

Uoči poslednjih deset minuta ekipe su ušle sa vođstvom Cetinjana od sedam poena (64-57), da bi sa dva poena bivšeg člana Mornara Emira Hadžibegovića na početku poslednje dionice košarkaši Lovćena stigli do večeras maksimalnih devet poena (66-57).

Ipak, na šest minuta prije kraja meča, Barani su preko Strahinje Mićovića i Uroša Lukovića preokrenuli za vođstvo gostiju (66-69) ali nijesu uspjeli da prelome utakmicu.

Gosti su imali prazan od hod od čak šest minuta bez poena, što su Cetinjani iskoristili da upišu neočekivani trijumf.

Serijom 9:0, domaći su na dva minuta prije kraja stigli do vođstva (75-69) čime je pobjednik bio riješen.

Barani su poslije poraza od Budućnosti na svom terenu u prošlom kolu, upisali drugi uzastopni poraz, dok su Cetinjani stigli do trećeg trijumfa, pa nas očekuje zanimljiva borba za drugu poziciju uoči play-off-a.

Cetinjski tim do treće pobjede vodili su Miloš Popović sa 20 i Mašan Vrbica sa 19 poena.

U ekipi Mornara, najbolji je bio Strahinja Mićović sa 19 koševa. Nemanja Vranješ je postigao 17, a Nikola Rebić 13 poena.

Budućnost je u Podgorici savladala Sutjesku 94:84 i upisala petu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja.

U duelu ekipa bez pobjede u dosadašnjem dijelu takmičenja Ulcinj je kao gost slavio protiv bjelopoljskog Jedinstva 96:82.

Budućnost je lider sa pet pobjeda, Mornar, Sutjeska i Lovćen su na tri trijumfa. Ulcinj je stigao do prvijenca u Super ligi, dok je Jedinstvo i dalje bez pobjede.

U narednom šestom kolu koje je na programu u nedjelju 5. maja od 19 sati igraće: Jedinstvo 1950 – Mornar, Sutjeska – Ulcinj 1976 i Lovćen 1947 – Budućnost Voli.