Protest osoblja Hitne pomoći: Zaustaviti maltretiranja i ponižavanja zdravstvenih radnika

Sirene Hitne pomoći u Baru oglasile su se u podne, a zaposleni su se na trideset minuta i trideset sekundi priključili protestu svih jedinica Hitne medicinske pomoći u Crnoj Gori, i poručili da se mora zaustaviti maltretiranje i ponižavanje zdravstvenih radnika.

“Suočeni sa konstantnim pritiscima na zdravstvene radnike i nemilim događajima kojima su izloženi ljekari, medicinski tehničari i zdravstveno osoblje, a koje je kulminiralo fizičkim napadom na ljekara Hitne pomoći, prinuđeni smo da uputimo apel javnosti kako bi se zaustavilo maltretiranje zdravstvenih radnika koji su posvećeni spašavanju života u svakom trenutku i na svakom mjestu”, istakla je u svom obraćanju rukovodilac Hitne medicinske pomoći u Baru, dr Aleksandra Vlahović.

Dr Aleksandra Vlahović

Ona je pozvala na razumijevanje ovog odgovornog posla i prestanak linča zaposlenih Hitne pomoći, podsjećajući da su 365 dana u godini, 24 sata dnevno, na usluzi svim građanima kojima je medicinska pomoć potrebna.

“Mi nijesmo heroji, već u svim uslovima i okolnostima samo obavljamo svoj posao. Ovim putem i na ovaj način želimo da podignemo glas, jer minut znači spašen život i svaki atak znači ugrožavanje kako naših, tako i ugrožavanja života naših pacijenata. Bavljenje najodgovornijom profesijom u najmanju ruku zaslužuje makar minimum uvažavanja od strane građana, a ne maltretiranja i poniženja”, istakla je dr Vlahović.

Ona je kazala da u Hitnoj pomoći nema odlaganja i zaustavljanja procesa rada.

“I sada smo na svojim radnim mjestima i tražimo jedino da nam se omogući da radimo svoj posao s punom sviješću o odgovornosti koju imamo prema pacijentima”, zaključila je dr Vlahović.

Share.

Comments are closed.