Prodavci i poljoprivrednici na Zelenoj pijaci za mušterije uglavnom imaju više turista, nego domicilnog stanovništva. Ističu da rast cijena nije uticao na prodaju, ali vremenski uslovi jesu i na kvalitet robe i na cijene.
Naši sagovornici ističu da je tokom ljeta najveća potražnja za paradajzom i krastavcima, kao i za grožđem, odnosno voćem i povrćem koje nas osvježava u toku vrelih dana.
Na Zelenoj pijaci patlidžan se kreće od euro do dva, paradajz od euro i po do dva i po eura (u zavisnosti da li je rozi ili crveni), dok se organski čeri može naći za četiri eura. Tikvice su euro i po, paprike od euro i po do dva i po, kao i krastavci, a crni luk od dva do dva i po eura, dok je pori luk dva i po do tri eura. Začinjene zelene masline su sedam, a crne osam eura.
Cijena smokava varira od dva i po do pet eura. Breskve i nektarine su uglavnom uvozne, a koštaju od dva do tri i po eura. Cijena lubenice po kilogramu je od pedeset do osamdeset centi. Grožđe košta od tri do četiri eura.
Kada su mliječni proizvodi u pitanju, porast cijena je očigledan. Razgovarali smo sa Radoslavom kod koga je pljevaljski sir devet, kolašinski 14, a kajmak 16 eura. Kod njegove koleginice se kozji sir može naći za 17 eura.
Iako su cijene svih proizvoda na Zelenoj pijaci porasle u odnosu na prošlu godinu, kupaca ne nedostaje, jer se, kako pojedini kažu “jesti mora”.