Duža od tri sata trajala je u nastavku sjednice SO Bar XXIV rasprava o tri predložena amandmana odbornice URE Feride Peročević. Ona je u amandmanima tražila da se dostave izvještaj sportskih klubova sa finansijskim izvještajima, izvještaj o stanju rodne ravnopravnosti odnosno brojno stanje žena u javnim organima Opštine Bar, kao i popis imovine Opštine i javnih službi.
Prvi dio nastavka zasijedanja obilježila je rasprava Valentine Minić (Demokrate) i predsjednika Skupštine opštine Branislava Nenezića, koja je na momente prelazila nivo akademske rasprave i zalazila u oblast ličnog i političkog sučeljavanja.
O amandmanima odbornice Peročević govorili su Darko Janković (Pokret Evropa sad) i Milan Nešković (Demokrate).
Sekretar za sport i mlade Goran Simić objasnio je da se prvi amandman odbija jer sportska društva nisu privredna i nemaju zakonsku obavezu da dostavljaju finansijske izvještaje Skupštini.
Svetlana Gažević, sekretarka Sekretarijata za lokalnu samoupravu, objasnila je da je izvještaj o rodnoj ravnopravnosti u kojoj se traže statistički podaci o broju zaposlenih žena u opštinskim i državnim organima i preduzećima posao koji uveliko prevazilazi njihove mogućnosti i pojasnila da „u organima lokalne uprave radi 156 žena, a 139 muškaraca“. Emir Peričić (DPS) je kao predsjednik Odbora za statut i propise istakao da nije bilo većine za usvajanje ni za jednog amandmana, a Ammar Borančić (LP) dodao da javna preduzeća čiji je osnivača Opštine na kraju svake godine daju popis o stanju imovine, tako da je amandman nepotreban.
Asim Andrić (DPS) je ustvrdio da bi usvajanje ovih amandmana značilo da bi Skupština izašla iz svoje nadležnosti i zakonskih obaveza, te da kontrolu namjenskih sredstava vrši nadležni organ lokalne samopurave. Predložio je da se donese odluka da Savjet za rodnu ravnopravnost dostavi tačne podatke tražene u amandmanu u vezi broja žena u opštinskim i državnim firmama, što je podržala i mr Milena Božović (Biram Bar). Valentina Minić je potencirala priču o neadekvatnom ponašanju prema ženama u lokalnom parlamentu, uz opasku da se ne poznaje zakon o rodnoj ravnopravmosti, a ona ga „zna gotovo napamet“.
Smilja Vukićević (Ujedinjena Crna Gora) je predložila da se razmišlja u pravcu oslobađanje djece članarina u sportskim klubovima, „da sredstva opštine idu u korist porodica“.
Omer Vukić (SDP) je predložio kompromisno rješenje o dostavljanju informacije o funkcionisanju sportskih klubova pri čemu se ne bi glasalo već samo upoznavalo sa činjenicama. Takvu mogućnost su podržali i Ammar Borančić i Radomir Novaković (Biram Bar) i Asim Andrić (DPS).
Odbornica Ferida Peročević nije željela modifikaciju svojih amandmana, pa se o njima (osim prvog) glasalo. Nakon rasprave, donijeta je odluka da se, u svijetlu prvog amandmana, do kraja zasijedanja donese prijedlog o donošenju informacije o finansijskom izvještaju sportskih klubova u kojima participira Opština Bar. Druga dva amandmana su odbijena nakon glasanja, a vladajuća većina je najavila svoj amandman u kome će suštinski tražiti isto što i odbornica Peročević, samo u vidu informacije koju će pripremiti opštinski Savjet za rodnu ravnopravnost.
Program rada Skupštine opštine Bar usvojen je sa 19 glasova „za“ uz četiri „uzdržana“.