Danas je 19. april.
1973. GODINE:
Nakon betoniranja i iscrtavanja linija, napravljeno je među čempresima pored zgrade Školskog centra “Niko Rolović” prvo košarkaško igralište u Baru.
Pomoć su pružili SOFK-a, Savez socijalističke omladine Bar i Sekcija za puteve, a poslom je rukovodila Branka Korać – profesorica fizičkog vaspitanja, trenerica kluba “Gimnazijalac”, u stvari košarkaške sekcije Školskog centra “Niko Rolović”. Ekipa “Gimnazijalca” je igrala prijateljsku utakmicu za Dan škole, 20. aprila, sa ekipom ŠC “Ivan Goran Kovačić” iz Herceg Novog. Igralište među čempresima nestalo je izgradnjom amfiteatra na istom mjestu.
***
1979. GODINE:
Realizovana je prva improvizovana emisija na ultra-kratkim talasima 105 MHz Centra za informisanje, koji će kasnije postati Radio Bar.
Bilo je to obraćanje predsjednika Opštine Blaža Orlandića, a zatim izvještaji mladih reportera Miloša i Radmile Vojvodić, Danice Kosać, Edite i Irine Zonjić i Tanja Masoničića koji su obišli većinu mjesnih zajednica na području opštine, i važnije gradske kolektive, pa napravili reportaže.
***

1979. GODINE:
U vanrednoj situaciji nakon zemljotresa, objavljen je prvi broj Biltena Opštinskog štaba Civilne zaštite.
Bilteni, iza kojih je stajao Centar za informisanje, dali su nemjerljiv doprinos u obavještavanju građana. Umnožavani su na geštetneru i dijeljeni kroz mjesne štabove civilne zaštite, radne organizacije ili na puktovima gdje je nuđena pomoć. U redakciji su bili Maksim Lutovac, Ivan Živković, Borislav Stojović, Katica Kosać, Zarija Lekić i Nevenka Petrović, uz nekoliko mladih reportera.
***
1982. GODINE:
U Sutomoru je podignuta zgrada Vrtića.
Bila je površine 400 m2, dvorišta 200 m2, finansirana od strane Opštinske zajednice socijalne i dječje zaštite i Republike Crne Gore. Kapacitet objekta je bio 60-oro djece, pola godine na poludnevnom boravku, a od 1. decembra 1982. godine na cjelodnevnom.
***
2002. GODINE:
Izašao je prvi broj lista “Gimnazijalac”, čime je ova srednja škola poslije duge pauze ponovo imala svoj list.
Glavni i odgovorni urednik je bila profesorica jezika Svetlana Đurović, kompjutersku obradu potpisivao je Lazar Macanović, u redakciji su bili učenici Jelena Jurić, Predrag Adamović, Jovana Peković, Iva Klisić i Aleksandra Stojanović, a broj je donosio radove petnaestak gimnazijalaca. Prvi broj lista “Gimnazijalac” štampan je na 30 crno-bijelih strana, uz kolorne korice, na ćirilici, u tiražu od 500 primjeraka u Štampariji “Bar”.
