Barski kalendar

Požar kod Krnjica i dalje aktivan, proširio se prema Šestanima

Povezano:

Vasilije Mijović za izvanredna postignuća u oblasti nauke zavrijedio nagradu Ministarstva dijaspore CG

Izabrani dobitnici nagrada istaknutim pripadnicima dijaspore-iseljenicima i organizacijama dijaspore – iseljenika

Anketa za građane – Zajedno planiramo strateški razvoj opštine Bar

Autor: rtcg

Požar koji je juče buknuo na lokalitetu Krnjice – Vučedabići aktivan je i danas. Gori trava i nisko rastinje, a avioni Direktorata za vanredne situacije MUP-a sa Službom zaštite i spašavanja Bar, pokušavaju da ugase vatru.

“Linija požara je duga oko 5 kilometara, a požar se u toku dana proširio i prema Šestanima. U njegovom gašenju učestvuju Služba zaštite i spašavanja iz Bara i avioni Direktorata za vanredne situacije MUP-a. Gori trava i nisko rastinje, te požar ne ugrožava objekte. Služba zaštite i spašavanja iz Bara će danas i tokom noći dežurati na ovom području kako bi spriječila dalju esklaciju požara,” navodi se u saopštenju.

Iz Direktorata za vanredne situacije upozoravaju da i ovaj požar pokazuje da moramo biti odgovorniji prema prirodi i svojim konkretnim činjenjem dati doprinos zaštiti šuma od požara.

Podijeli na društvenim mrežama