Barski kalendar

Elektroprivreda osvojila Kup Crne Gore u šahu: Rumija 1998 takmičenje završila kao jedanaesta

Povezano:

Članovi Karate kluba Bar uspješno predstavljali Crnu Goru na Balkanskom prvenstvu za djecu

U ŠK Rumija 1998 obilježili sjajan rezultat pionirske ekipe

Crnogorskim karatistima prvo mjesto u generalnom plasmanu na 29. Balkanskom prvenstvu u Baru

Nikšićka Elektroprivreda osvojila je Kup Crne Gore u šahu za 2022. godinu.

Nakon četiri dana velike borbe u Herceg Novom, Elektroprivreda je ostvarila četiri pobjede, a remizirala je sa ekipom Budućnosti (2:2).

Drugo mjesto pripalo je šahistima tivatske Mimoze, dok su bronzani šahisti Herceg Novog.

Ekipu “Elektroprivrede”predvodio je Luka Drašković, dok je sastav Crnogorca sa Cetinja predvodio takodje bivši “Rumijaš” Miloš Pečurica.

Barska “Rumija 1998” je Kup takmičenje završila sa jednom pobjedom, remijem i tri poraza. U prvom kolu Barani su poraženi od Herceg Novom 4:0, u drugom su igrali neriješeno 2:2 sa Nikšićem, dok su u trećem kolu upisali jedini trijumf protiv Zore 2,5:1,5. U četvrtom kolu su poraženi od Crnogorca 4:0, dok su u poslednjem izgubili od Cetinja 3,5:0,5.

Igralo se na četiri table uz četiri rezerve a za ŠK Rumija 1998 nastupili su; Davor Drašković, Aleksandar Plamenac, Saša Kovačević, Pavle Lekić, Zoran Popović, Gojko Baranin i Nenad Aleksić.

Podijeli na društvenim mrežama