Danas je 11. april.
1939. GODINE:
Turistički savez Dubrovnika, kao centralni za područje Južnog Jadrana, objavio je podatke o broju turističkih noćenja u 1938. godini.
Boku Kotorsku i Južno primorje, kako se nazivao dio od Budve do Ulcinja, posjetilo je 15.012 turista, koji su ostvarili 131.258 noćenja. Od svih gradova na primorju, Bar je zabilježio najmanje noćenja – 748 uz samo 529 turista za godinu. U Sutomoru je bilo manje turista – 518, ali su ostvarili čak 7806 noćenja. Poređenja radi, Ulcinj je imao 1232 gosta, Budva 2584, Kotor 1011, Herceg Novi 5.383. U poređenju sa 1937. godinom, Bar je imao 30%, a Sutomore 18,5% manje gostiju.
***
1947. GODINE:
U Zaljevu je počeo da se kopa kanal za navodnjavanje, zabilježila je “Pobjeda”, napominjući da se radovi vrše na dobrovoljnoj osnovi.
Za samo dva dana otkopan je kilometar kanala, i ozidano 400 metara zida. Odluka o kopanju uslijedila je nakon što je u februaru zasađeno oko 70.000 stabala voćaka, pretežno narandži, limuna, šipkova i smokava, pošto su prošlogodišnji odlični prinosi pokazali opravdanost sađenja ove vrste voćaka.
***

1979. GODINE:
Prvi put otkako je košarke u Baru, gledaoci su bili udaljeni iz sale zbog nesportskog ponašanja.
U sali Školskog centra “Niko Rolović” igrala se utakmica između barske “Mladosti” i cetinjskog “Lovćena”, koja je privedena kraju poslije puna tri časa igranja i niza prekida uzrokovanih željom navijača da uzmu stvari u svoje ruke. Nakon što je grupa simpatizera “Mladosti” u drugom poluvremenu napala gostujuće košarkaše, delegat Ljubo Damjanović odlučio je da odstrani publiku, što je bilo moguće uraditi tek nakon intervencije milicije. Poslije prekida od više od pola sata, nezagrijani košarkaši su u praznoj dvorani priveli meč kraju, pobjedom Barana od sedam poena razlike. Dopisnik “Pobjede” Momčilo Popović isticao je, međutim, da “košarkašima i vođstvu ekipe Lovćena treba odati priznanje jer su sportski podnijeli mnoge neprijatnosti”.
***
2003. GODINE:
Služba za odnose sa javnošću AD “Luka Bar”, u saradnji sa “Barskim novinama” i “Studijom Petović”, pokrenula je projekat digitalizovanja foto-arhiva najvećeg barskog preduzeća.
Bogati fundus od nekoliko hiljada snimaka, od kojih je jedan dio datirao s početka XX vijeka, prebačen je u digitalni format na kompakt-diskove. Pronađene su na desetine dotada nepoznatih fotografija, od prvih dana nastanka Pristana do uobličavanja Topolice kao urbane cjeline. Ovim veoma bitnim projektom Služba za odnose sa javnošću nastavila je proces modernizacije svojih sadržaja.
