Barski kalendar

Borbeni Mornar poražen od Partizana

Povezano:

Rukometaši Mornara 7 ostali bez trofeja u prvom finalu Kupa

Mornar poslije pobjede nad Bokeljom jednom nogom van baraža, slijedi odlučujućih 90. minuta u Petrovcu

AK Sanja najuspješniji drugog dana 32. Pojedinačnog prvenstva Crne Gore za mlađe juniore/ke

Autor: Dragan Marović

Košarkaši Mornara Barskog zlata su poraženi na gostovanju aktuelnom šampionu ekipi Partizana rezultatom 110:78, u posljednjem meču prvog kola AdmiralBet ABA lige.

I pored očekivanog poraza, puleni Mihaila Pavićevića su večeras pokazali mnogo bolju partiju nego, nedavno, u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Sa po dvije trojke na obje strane Kovačevića i Gavrilovića za Mornar i Nanelija i Jaramaza za Partizan, počela je veoma dinamična utakmica u Beogradskoj areni pred oko 14 000 gledalaca.

Partizan se, međutim, vrlo brzo odlijepio i prvu dionicu završio sa 13 poena prednosti – 34:21 .

Početak druge četvrtine pripao je barskim košarkašima. Mornar je smanjio zaostatak na jednocifren 36:27, pa na 36:30, ali je uslijedilo nekoliko neuspješnih napada koje su domaći košarkaši iskoristili i ponovo vratili dvocifreni višak – 52:39, koju su do poluvremena uvećali na 59:41.

Košarkaši Partizana su i u trećem kvartalu održavali visoku prednost. Mornar je u nekoliko navrata uspio da priđe na minus 13, ali više od toga nije mogao. Posle 30 minuta igre bilo je 81:61.

Iako je pitanje pobjednika već bilo riješeno, domaći košarkaši su i u posljednjih 10 minuta igrali veoma borbeno i atraktivno. Utakmicu su završili sa 110 ubačenih poena. Mornar se zaustavio na 78.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Danilo Anđušić sa 23 koša, Vukčević je dao 13, Smailagić 12 , Naneli 11.

Dobru partiju u timu Mornara pružili su Aleksandar Gavrilović sa 19 poena i Marko Kovačević koji je postigao 15 .

Mornar Barsko zlato u 2. kolu ABA lige u subotu 7. oktobra dočekuje Budućnost Voli.

Podijeli na društvenim mrežama