Barski kalendar

Brojne aktivnosti i obuke u organizaciji Crvenog krsta

Povezano:

U utorak svečanost povodom Dana Evrope: Evropski đir – Igre bez granica

VIDEO: Grad pun vode, šteta na svakom koraku

Velika kiša i grad se sručili na Bar

Autor: Darija.m

Pored obuka za zdravo starenje, te obuke neformalnih staratelja za osobe sa demencijom, obuke i formiranja timova za reagovanje u nesrećama i rada sa izbjeglim licima, OO CK Bar sprovodi i brojne druge aktivnosti i radionice.

Za vikend je najavljena obuka koju, u saradnji sa američkom dobrotvornom organizacijom organizuje CK Crne Gore. Obuku, koja traje tri dana, pohađaće volonteri, kako bi naučili da na osnovu fizičkih mjera i drugih individualnih karakteristika kolica prilagode korisniku i njegovim potrebama.

“Neizmjerno smo zahvalni američkoj dobrotvornoj organizaciji, koja je na hiljade invalidskih kolica dopremila u Crnu Goru. Sve opštinske organizacije, zahvaljujući njima, mogu da daju invalidska kolica svima kojima su potrebna. Naravno, obaveza je onih koji ih koriste i njihovih porodica da ih vrate u ispravnom stanju, kako bi i drug mogli da ih koriste”, kazala je sekretarka OO CK Bar, Zorica Crnčević.

U subotu, 10. septembra, volonteri Crvenog krsta obilježiće svjetski Dan prve pomoći. Na gradskom trgu biće napravljen performans – realistički prikaz povreda. Građani će u popodnevnim časovima biti u prilici da vide kako u pojedinim situacijama mogu da pomognu drugima i sebi, do dolaska Hitne pomoći.

Podijeli na društvenim mrežama