Barski kalendar

Forum žena Demokrata: Osnovani i odbori u Baru, Budvi i Ulcinju

Povezano:

U Baru osnovana Crnogorska stranka: Odlučno protiv urušavanja državnosti i identiteta Crne Gore

BCG: Građani Bara zaslužuju odgovore, ne izgovore

Inicijalni odbor PES Bar: AD Izbor prodao javne površine u Baru

Autor: RB / BI

Saopštenjem za javnost obratila se predsjednica Foruma žena Demokrata, dr Valentina Minić. Saopštenje prenosimo integralno:

“Nastavak intenzivnih aktivnosti u okviru Foruma žena Demokrata nakon formiranja inicijativnih odbora u Herceg Novom, Kotoru i Tivtu, rezultirao je osnovanjem još tri odbora u Baru, Budvi i Ulcinju.

Za koordinatorке inicijativnih odbora izabrane su Milica Rukavina (Bar), Slavica Maslovar (Budva) i Ivana Rolović (Ulcinj).

 Novoformirani timovi okupljaju preko 40 posvećenih Demokratkinja različitih stručnih i profesionalnih profila, koje svojim znanjem i energijom žele da unaprijede položaj žena u društvu i podstaknu ih na aktivno učešće u politikama odlučivanja.

 Time je, uz ranije formirane odbore, zaokružena partijska infrastruktura Foruma žena južne regije, čineći mrežu od preko 80 članica spremnih da doprinesu jačanju ženskog aktivizma  i promociji rodne ravnopravnosti u društvu, a naročito u politici i na mjestima odlučivanja.

U okviru svojih prvih aktivnosti, Predsjedništvo Foruma žena i inicijativni odbori postavili su deset ključnih prioriteta: redovni kvartalni sastanci i uspostavljanje efikasne komunikacije sa opštinskim odborima; detaljna priprema i strategija za opštinske konvencije 2026. godine; mapiranje i regrutacija novih članica; organizacija treninga iz javnog nastupa, retorike i političkog zagovaranja; kontinuirano informisanje i jačanje vidljivosti na webu i društvenim mrežama; zagovaranje rodno balansirane medijske prezentacije; osnivanje lokalnih kontakt timova za mobilizaciju na nivou mjesnih zajednica; praćenje i ažuriranje baze podataka o zastupljenosti žena u lokalnim vlastima; razvoj jake volontarske baze; te izgradnja partnerstava sa nevladinim organizacijama i institucijama za zajedničke projekte iz oblasti rodne ravnopravnosti.

 Svaki od ovih koraka osigurava sistematičan pristup jačanju uloge žena u Crnoj Gori i izgradnju stabilne platforme za buduće generacije politički osnaženih liderki”, navodi se u saopštenju Foruma žena Demokrata.


Podijeli na društvenim mrežama