Završni dio manifestacije “Miholjsko kulturno ljeto” okončan je na barskoj obali književnim predstavljanjem pjesnika Udruženja “Nekazano”. U zajedničkom izrazu sa svojim prijateljima slikarima, izrazili su uvjerenje da je ovo tek početak istinske, prijateljske saradnje, jer i slikari i pjesnici su umjetnici. Slikari koriste boje da izraze svoje ideje, dok pjesnici koriste riječi.
Kroz ovu saradnju, spajaju sve ono što je najbolje kod čovjeka, a to je umjetnost. Time potvrđuju potrebu za zajedničkim stvaranjem. Pjesnici koji su iznosili svoju poeziju na manifestaciji uključuju Dušku Kontić i Slavka Božovića iz Nikšića, Nadicu Ilić iz Beograda, Aleksandru Đurović, Enesa Sukića, Natašu Lečić, Sanelu Ramadanović Softić, Vladimira Cerovića, Srđana Bajića i Labuda N. Lončara. Manifestacija je završena poklanjanjem knjiga i časopisa iz bogate produkcije Nekazano, uz zajedničko fotografisanje.
Osvrćući se na nedavno održanu manifestaciju, istoričarka umjetnosti Katarina Gazdić Ilić je izjavila:
„Gradovi su privilegovani prostori kulturnog stvaralaštva. Kroz dijalog identiteta i diverziteta, pojedinca i grupe, stalno se razvija, formira i upotpunjuje lokalno kulturno nasljeđe.
Manifestacija ‘Miholjsko kulturno ljeto’ nastala je u sinergiji likovnih i književnih stvaralaca grada Bara, trasirajući puteve ka nekonvencionalnom i inovativnom predstavljanju umjetnosti. Grad, tj. njegova obala, postala je mjesto plodnog susreta savremenih umjetničkih tokova koji nenametljivo, ali presudno kreiraju identitet i duh grada.
Književnim programom Međunarodnog udruženja književnih stvaralaca i umjetnika ‘Nekazano’, izložbom i slikanjem na otvorenom ‘Street in Art’-a, ‘Miholjsko kulturno ljeto’ svojim sugrađanima pruža neposredan doživljaj umjetnosti kroz interakciju sa umjetnicima, promatranjem umjetničkih djela i upoznavanjem sa procesom njihovog nastajanja.
Istovremeno, promoviše saradnju umjetnika na lokalnom nivou, ohrabruje mlade stvaraoce da stupe na umjetničku scenu i afirmiše pozitivan odnos prema umjetnosti.
Postojanje inicijative i realizacija ovog i sličnih umjetničkih događaja odraz su posvećenosti zajednice umjetnosti i kulturi i nepresušne potrebe za njihovom manifestacijom.
Grad bez umjetnosti je grad bez lika i oblika, a društvo bez umjetnosti ostaje bez čuvara svoje kulture i vrijednosti koje prevazilaze sve društvene i vremenske okvire“, istakla je Gazdić Ilić.