Investiciono zlato – od sada i u Crnoj Gori

ZAKUPLJENI REKLAMNI PROSTOR

Naš sagovornik je gospodin Ljubo Jakić, čovjek porijeklom sa ovih prostora, koji je u svojoj karijeri četiri puta mijenjao zanimanje i uspješno radio u velikim svjetskim brendovima. Nedavno je otvorio firmu za promet investicionom zlatom u Podgorici.

RB/BI: Zašto bi trebalo investirati u zlato?

Jakić: Zato što se pokazalo da je vjekovima sačuvalo vrijednost, imanentno je svim epohama, religijama i rasama. PrIJe sto godina u Americi se kupovao „Ford“- ov auto za 370 dolara, danas za 27 000 dolara, a onda i sada je to bilo vrijedno oko pola kilograma zlata.

RB/BI: Da li je koronavirus izazvao, ili ubrzao finansijske i ekonomske probleme koji su sve očigledniji?

Jakić: Pandemija je izvjesno uzrokovala recesiju kao veliki poremećaj u svJetskoj ekonomiji usljed povećanog štampanja novca radi podsticanja potošnje više nego ikad i to se osjeća u cijelom svijetu.  Potom je uslijedio i rat u Ukrajini. Cijena zlata je eksplodirala, jer je porasla potražnja za zlatom za preko 1000 %, a u isto vrijeme je bila obustavljena proizvodnja u mnogim livnicama.

RB/BI: Šta biste poručili našim čitaocima koji su bankama povjerili svoju ušteđevinu?

Jakić: PORUČIO BIH DA LJUDI SVOJE UŠTEĐEVINE ZAMIJENE U ZLATO I ČUVAJU GA U ZLATU I NIKAKO NITI U JEDNOJ DRUGOJ VALUTI, jer će prinos zbog promjene cijene zlata kroz vrijeme, biti veći od bilo kakve bankarske kamate. Od kada smo mi krenuli sa ovim poslom u Srbiji 2013. godine, cijena zlata je porasla za preko 96 %, ili 12 % prosječno godišnje. Prava recesija tek dolazi i ima prognoza da će cijena rasti i dalje na preko 200% u narednih nekoliko godina.

RB/BI: Šta poručujete  potencijalnim klijentima?

Jakić: Da posjete www.insignitus.me i jave nam se u Tržnom centru “Kruševac”, preko puta RTCG, na adresi “Rimski trg” 70, pored prodavnice “Sava”, ili na mobilni telefon 068/826-218, dok još uvijek postoji mogućnost da sačuvaju svoj kapital. Tražnja raste iz dana u dan u cijelom svijetu i već je došlo do velikog rasta potražnje od preko 1000 %, ali i do usporenog snabdijevanja. I nisu nikako zakasnili, jer će se taj rast nastaviti. Bitno je da ne oklijevaju sa odlukom, jer to ide na njihovu štetu. Uvjereni smo da će naši proizvodi biti svakako interesantni moreplovcima, Rusima i Ukrajincima, Turcima kojih kao rezidenata ima sve više u Crnoj Gori.

Share.

Comments are closed.