Barski kalendar

Izvanredan komercijalni angažman broda Budva Barske plovidbe

Povezano:

MIhajlović: Barska plovidba uplatila Crnogorskoj 150.000 eura

Čanj: Hotel Niš izlazi iz zaborava nakon 14 godina propadanja

Otvoreno pismo Udruženja pomorskih kapetana predsjedniku Vlade CG

Autor: Vjerakv

Odbor Direktora  „Barska plovidba“  prihvatio  ugovor  o najmu i drugog broda „Budva“, na period od 10 do 12 mjeseci, koji će važiti od 01. februara 2022. Novi unajmitelj je kao što je to bio slučaj i sa brodom „Bar“ renomirana brodarska kompanija „Norden” iz Danske.   

Visina dogovorenog dnevnog najma za brod „Budva“ je skoro ista kao i za brod „Bar“ (manja za oko 4 %) i pored činjenice da su najamnine na svjetskom pomorskom tržištu, u proteklih nekoliko sedmica, pale za oko 30 % u odnosu na berzanske iznose iz decembra prošle godine kada je zaključen brod „Bar“ sa istom kompanijom na isti vremenski period.

 Ovo je još jedna potvrda kvalitetno dogovorenog budućeg komercijalnog angažovanja naših brodova, na osnovu čega se očekuje da će „Barska plovidba“ AD uspjeti prihodovati dovoljno sredstava ne samo za izmirenje predstojećih obaveza već i za vraćanje ranijih dugova prema budžetu Crne Gore iz kojeg su umjesto naše kompanije izmirivane rate kineskoj banci.

Kao prvi korak, Barska plovidba AD je  iz sopstvenih sredstava danas realizovala plaćanje rate za kredit prema kineskoj EXIM banci u iznosu od 1,91 miliona dolara, koja dospijeva za plaćanje 21.01.2022 godine, a po osnovu kredita uzetog za nabavku brodova „Bar“ i „Budva“, navodi se u saopštenju Barske plovidbe.

Podijeli na društvenim mrežama