Lokalni izbori, 29.septembar: Zajedno Bar, Može Bar

Može Bar: Naš grad više ne smije biti pod patronatom Brana Gvozdenovića i DPS-a, vrijeme je da Bar uzme stvar u svoje ruke

„Bar je do sada, voljom vlasti DPS-a i vječitog kordinatora Brana Gvozdenovića, tretiran više kao mjesna zajednica Podgorice nego kao grad koji odlučuje o svom razvoju. Moramo stati na kraj servilnom i neaktivnom postupanju naše Opštine kojom je na taj način rukovodio DPS“, saopštili iz koalicije „Može Bar, može Crna Gora“ koju čine Građanski pokret URA, CIVIS i Albanska alternativa.

Oni ističu da su potencijali Bara ostali neiskorišteni u proteklih deset godina, te da nije urađen niti jedan infrastrukturni projekat u ovom gradu.

„Ostros i dalje nema vode, Mrkojevići i dalje nemaju put, Virpazar nema parking, Šušanj i Sutomore se i dalje dave u zakrčenjima saobraćaja, a svi mladi u Baru i dalje maštaju o bazenu“, kazali su oni.

Dodaju i da je vrijeme vrijeme da se takav pristup promjeni, stoga apeluju na Barane da izađu na izbore i daju podršku listi koju predvodi ministar ekonomije i turizma Goran Đurović.

***

PRAVA STVAR, Koalicija Zajedno Bar: Kraja: Kadal shok – polako druže

Zahvaljući stabilnom političkom ambijentu, koji ga karakteriše, Bar je u kontinuitetu generisao razvojnu transformaciju, bio promoter pokretačke misli i pravi primjer multikulturalizma.

Zato konstatacija da neko „želi da nastavi denacionalizaciju i čišćenje Krajine od albanskog elementa“ je opasna manipulacija ljudskim emocijama, pod plaštom navodnog patriotizma koji nije svojstven ovom prostoru i našem načinu života.

Prazno brbljanje i izlišene političke fraze ne mogu pobiti činjenicu da je u Ostrosu, samo u ovom mandatu, kroz investicije u poboljšanju putne infrastrukture, uloženo skoro milion eura.

U duhu dobrosusjedskih odnosa, sa ciljem pospiješivanja kulturno-istorijskih veza i tradicionalnih odnosa, a vođeni principom da je perspektiva Krajine u povezivanju, Opština Bar će uložiti dodatan napor u realizaciji aktivnosti iz međunarodnog sporazuma, koji su potpisali Vlada Crne Gore i Savjet ministara Republike Albanije, da se uradi glavni projekat i izgradi objekat graničnog prelaza, čime će saobraćajnica (koja je koštala cca 690.000,00 eura) dobiti njen puni smisao i namjenu.

Albanski glas se itekako čuo u SO Bar svih ovih godina i on je bio snažno artikulisan kroz partnerski odnos sa prvo formiranom i najjačom albanskom nacionalnom strankom u Crnoj Gori DS – Mehmet Bardhi, kao i svih ostalih odbornika albanske nacionalnosti, bez obzira na političko opredjeljenje.

Albanski glas će opet i uvijek biti prisutan u Baru kroz autohtono predstavljanje od strane odbornika koji su stasali na tom području i životno su povezani sa Krajinom.
Ali, to se ne može postići nikakvim izbornim inženjeringom i teleportacijom birača ili odborničkih kandidata iz drugih opština.
Možda je „snagom vjere moguće pomjeriti planine“ ali niko me ne može ubijediti da jedan čovijek može (zakonski) istovremeno biti javni funkcioner u Ulcinju i odbornik u Baru.

Dakle, prazna retorika nekih političkih subjekata, koji žele da predstavljaju Bar kao grad uništenih resursa i narušenih međuljudskih i međunacionalnih odnosa, najbolje oslikava njihovu retrogradnu viziju uništenja duhovne tradicije i moralnog kodeksa suživota u našem gradu.

Bar je kroz vrijeme opstao kao oaza „mira i različitosti“, zato nećemo dozvoliti da ga neko pretvara u „pusto ostrvo“ samo da bi ostvario svoje „dječačke snove“ dok narodu  obećava varijantu u prirodnoj veličini!

Takvim političarima, Barani će uvijek odgovoriti u svom urbanom stilu, kroz opšte poznatu frazu – KADAL SHOK!

Share.

Comments are closed.