Barski kalendar

Maslinijada, ako vrijeme dozvoli, 23. i 24. novembra

Povezano:

Sezona počela, Ljetopis na pragu, a oko Doma kulture raskopano; Opština Bar: Staza za nedjelju dana, ostalo poslije ljeta

Vasilije Mijović za izvanredna postignuća u oblasti nauke zavrijedio nagradu Ministarstva dijaspore CG

Izabrani dobitnici nagrada istaknutim pripadnicima dijaspore-iseljenicima i organizacijama dijaspore – iseljenika

Autor: Ivanka Leković

Osamnaesta Maslinijada, manifestacija koja je zaštitni znak Bara, ove godine će, ako to dozvole vremenski uslovi, biti održana 23. i 24. novembra.

Iz NVO Maslinijada najavili su da će biti postavljen nešto manji broj štandova nego ranijih, pa zato pozivaju maslinare koji žele da se prijave da to urade najdalje do 15. novembra.

Ove godine, biraće se pet najljepših štandova. Zbog slabog roda maslina, neće biti nagrade za rod i kvalitet ulja, već samo za najbolji mladi zasad i najbolje održavani maslinjak.

Kao i prethodnih godina, oba dana manifestacije biće priređen kulturno-zabavni program.

Opština Bar će, već tradicionalno, biti pokrovitelj manifestacije, TO Bar će biti zadužena za zabavu, a organizaciju manifestacije pomažu i Kulturni Centar Bar i Komunalne djelatnosti.

Podijeli na društvenim mrežama