Ministar ekonomskog razvoja i turizma, Goran Đurović najavio je da će se zalagati za objedinjavanje Luke Bar i dovođenje strateškog operatera kako bi se promijenila ekonomska slika opštine i povećala zaposlenost.
On u razgovoru za Radio Bar i Bar Info procjenjuje da su proteklih decenija nagomilani brojni ekonomski, infrastrukturni, socijalni i kulturni problem, te da “stihijska i nedovoljna ulaganja nisu dala značajnije rezultate”. Đurović je mišljenja da je Bar zbog toga stagnirao u razvoju, te da nije iskoristio potencijale i resurse kao što su to uspjele druge primorske opštine u državi.
Razvoj Bara, decidan je, unazađuje nedostatak kvalitetnih turističkih kapaciteta, loša ili nedovoljno održavana infrastruktura sa posebnim naglaskom na put kroz Mrkojeviće (na čiju rekonstruciju se čeka posljednjih 20 godina), zapušten i gotovo zaboravljen putni pravac preko Sutormana koji je za Bar najbolja alternativa ka Podgorici tokom ljetnje sezone…
Veliki problem je, prema njegovim riječima, što građani Mrkojevića i Ostrosa nemaju riješeno pitanje vodosnadbijevanja, a žitelji Virpazara i brojni posjetioci tog atraktivnog mjesta i dalje muku muče zbog nedostatka parking prostora.
Zbog neriješenih infrastrukturnih pitanja i nedostatka sigurnih trotoara, djeca iz Polja, kaže Đurović, ne dolaze bezbjedno u školu. Ministar potencira i da se mnogo više pažnje treba posvetiti razvoju i valorizaciji Sutomora, Čanja, Starog Bara. Ulaganja su, smatra on, neophodna i u obogaćivanju sadržaja tokom sezone, a Baru je, kao najvećem primorskom gradu, neophodan i bazen.
Ministar ekonomskog razvoja i turizma ističe i da “zajedno sa premijerom rade na obnavljanju cjelogodišnje brodske linije Bar – Bari koja bi dala dodatni impuls opštem razvoju grada i zapošljavanju kvalifikovane radne snage”. Podjelu Luke Bar karakteriše kao “neprirodnu” čime je, kako je ustvrdio “napravljena ogromna šteta gradu i državi”. U vezi sa tim Đurović najavljuje i da će se zalagati za objedinjavanje Luke Bar i dovođenje strateškog operatera, što bi promijenilo ekonomsku sliku grada i povećalo zaposlenost.
Govoreći o negativnim efektima ekonomske krize, kaže da je ministarstvo na čijem je čelu preduzelo niz aktivnosti sa ciljem pomoći građanima. Ministar Đurović pri tom podsjeća da su smanjene akciza na gorivo, PDV i ograničene marže na pojedine životne namirnice… On je mišljenja da lokalna vlast mora više da brine za građane i da predanije vodi računa o njihovom statusu.
Kaže i da je veliki protivnik stranačkog zapošljavanja, pa tu pojavu podvodi pod “sistemski, državni problem”, ali naglašava i da “ne može kriti nezadovoljstvo po tom pitanju i poslije promjena od 30-og avgusta”. Ipak, procjenjuje i da je veoma izražen i problem zapošljavanja nestručnih i nekvalifikovanih kadrova “po partijskim linijama”. Toj negativnoj praksi, decidan je, u što skorije vrijeme treba stati na put.