Barski kalendar

Nikolija Pandurica – završen spot Nema Bara do cara, uskoro sa novom pjesmom na festivalu u Kotoru

Povezano:

Ivana Janković i Rock Trio na koncertu povodom otvaranja sezone u Ulcinju

Lucijina velika noć u sali KIC-a

Ulićević pred koncert u KIC-u: Težim istini u zvuku

Autor: Vesna Šoškić

Jedanaestogodišnja Nikolija Pandurica, pobjednica Festivala “Naša radost”, koja je u svijet muzike zakoračila sa samo sedam godina, pjevajući izvorne crnogorske narodne pjesme, nedavno je snimila spot za numeru “Nema Bara do cara”, po tekstu Rajka Joličića, u produkciji Dejana Senića i Branka Maljevića.

Od kraja prošle godine, kada je sa pjesmom “Roko kokotić” osvojila prvo mjesto na najpoznatijem dječjem festivalu, ova vrijedna djevojčica, odlična učenica OŠ “Blažo Jokov Orlandić”, Muzičke škole, članica OK “Galeb”, koja se bavi i folklorom, imala je brojne nastupe i gostovanja na televizijama, festivalima i manifestacijama, a pred njom je i učešće (jedina je predstavnica iz Bara), na međunarodnom festivalu “Kataro Junior” u Kotoru, koji organizuje poznati pjevač Stevan Fedi.

RB/BI: Nikolija, najprije nam kaži kako je proteklo snimanje za pjesmu “Nema Bara do cara” i kako si zadovoljna spotom?

Pandurica: Veoma sam zadovoljna, snimali smo na raznim mjestima – na Mirovici, Starom Baru, Staroj čaršiji, planinama iznad Bara… U spotu se pojavljuje i Mihailo Đurđić, koji je sa mnom igrao Crnogorski oro. Pjesma Rajka Joličića, “Nema Bara do cara” mi se veoma dopada i ja mu se zahvaljujem. Moram dodati da mi je čika Rajko poklonio tu pjesmu. Dejan Senić i Branko Maljević su sve profesionalno odradili i kada sam prvi put pogledala spot, nisam mogla da vjerujem da sam to ja. Moram dodati da je muziku za pjesmu uradio Igor Đurović, a aranžman Peđa Nedeljković.

RB/BI: Od pobjede na Festivalu “Naša radost”otvorena su ti vrata brojnih scena, ali i medija. Gdje si sve učestvovala i kakve utiske nosiš?

Pandurica: Bila sam specijalna gošća u Centru za kulturu u Kotoru, Tivtu, gostovala sam, u organizaciji Dječjeg saveza na manifestaciji “Dani porodice” u Podgorici, sjutra ću nastupiti, takođe, u organizaciji Dječjeg saveza na Trgu slobode, na maskenbala uz hor “Zvjezdice”, u martu sam bila na Susretima mladih talenata Crne Gore “Djeca imaju krila”, kada sam predstavljala svoju školu “Blažo Jokov Orlandić”. Tada sam recitovala pjesmu Rajka Joličića “Zrnce dobrote” i pjevala izvornu crnogorsku pjesmu “Poljem se vija”. Imala sam brojne nastupe na televizijama, a danas ću biti gošća TVCG, u emisiji “Dnevna soba”.

RB/BI: Dakle, danas će gledaoci TVCG premijerno vidjeti spot za pjesmu “Nema Bara do cara”, a prije toga, čitaoci našeg portala “Bar info”. Pred tobom je još jedan značajan Međunarodni dječji festival, koji se po prvi put organizuje u Crnoj Gori, “Kataro Junior”, priređuje ga Stevan Fedi, a pjesma sa kojom si konkurisala  “Skakavci” uvrštena je u takmičarski dio i već čujemo da je među favoritima. Kako je nastala ta numera, ko su autori?

Pandurica: Ponovo je, kao i za pobjedničku “Roko kokotić”, tekst i muziku napisao Slobodan Bobo Mijović, aranžman profesor Aleksandar Basarab, koreografiju Ljilja Nikolić iz PK “Habanera”. Mnogi kažu i da je bolja od  “Roko kokotića”, meni se mnogo sviđa, veoma je dinamična, ritmična, mislim da će se dopasti djeci, i uopšte publici.

RB/BI: Na festivalu će se od 97 kompozicija, koliko se prijavilo na konkurs, takmičiti 16, koje je izabrao žiri. Dolazi, između ostalih, i čuveni italijanski hor “Cekino Doro”. Što za tebe to znači, što očekuješ?

Pandurica: Tremu imam, ne zbog pjevanja, već kako ću da izgledam. Ali, važno mi je da učestvujem. Ponosna sam što uopšte, učestvujem na tom prvom festivalu koji se organizuje kod nas. Izuzetno mi je drago što ću uživo vidjeti i čuti poznati italijanski hor, a pobjednik iz Kotora ide u Italiju, u San Remo. Inače, ja veoma volim Italiju, to bi bilo ostvarenje mojih snova.

RB/BI: Ponovo predstavljaš i svoju školu “Blažo Jokov Orlandić” i svoj grad Bar, koji je zahvaljujući tebi, po prvi put imao pobjednika “Naše radosti”. Sada si opet jedini predstavnik Bara na Međunarodnom festivalu u Kotoru. Što to za tebe predstavlja?

Pandurica: Neizmjerno sam srećna zbog toga. Mnogo volim moju školu i moj grad, a Opština Bar je uvijek uz mene.

RB/BI: Rekla si da ne brines za pjevanje, već kako ćeš izgledati u Kotoru. Međutim, mislim da bi o tome trebalo najmanje da razmišljaš, jer uvijek imaš dobar stajling, a proglašena si svojevremeno za najljepšu i najbolje obučenu djevojčiciu i dobila nagradu “mis grada”, zbog čega si bila i gošća Dino parka na Zlatiboru. Ko ti pomaže u tome, što ćeš obući u Kotoru?

Pandurica: Najviše majka, a i tata ponekad sugeriše. U Kotoru ću biti u zeleno – srebrnom izdanju, sa drugačijom frizurom nego do sada, mislim da će biti dobro. Kostim mi šije, po maminoj zamisli, teta Vernesa Hasanagić.

RB/BI: Kao što si rekla, važno je učestvovati, mi ti želimo puno uspjeha 6. juna na Međunarodnom festivalu “Kataro Junior” u Kotoru.

Realizaciju spota za pjesmu “Nema Bara do cara” podržali su: Turistička organizacija, Stara čaršija, E – plus, Rapex, frizerski salon “Caka”, a izradu pjesme: Opština Bar, firma “2. Decembar,  Vodovod i kanalizacija, Sportsko – rekreativni centar, “Možura” doo, PGS “Montenegro”, Nikola Banović, “Rolomont”, Aleksandra Šofranac, a posebnu zahvalnost, istakle su, Nikolija i njena majka Jadranka, duguju Nikici Purlija.

Podijeli na društvenim mrežama