Barski kalendar

Održana još jedna litija centrom grada

Povezano:

ORSLIBRUL: Održana treća panel diskusija Učinimo pristupačnim saobraćaj za OSI

Bajramska poruka glavnog imama MIZ Bar Muidina ef. Milaimija

Hitna potreba za obezbjeđenjem pružnih prelaza – reagovao predsjednik Opštine Bar

Autor: Dragan Marović

Litija u kojoj su učestvovali vjernici i sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve koji se protive Zakonu o slobodi vjeroispovijesti, večeras je, prema procjeni policije, okupila oko 2.700 Barana. Organizatori su za naš portal izjavili da je u litiji učestvovalo 8.000 građana.

Učesnici litije su se okupili ispred Sabornog hrama Svetog Jovana Vladimira, a potom ih je značajan broj prisustvovao službi održanoj u hramu. Nakon službe uputili su se do Trga Vladimira i Kosare, Bulevarom Dinastije Petrovića, potom prošli iza “Sohoa”, da bi se naposljetku ponovo okupili ispred hrama.

Građani su nosili krstove, pjevali vjerske pjesme, uzvikivali “Ne damo svetinje” i poručili da će ostati dosljedni u svojim zahtjevima.

Negodovanje zbog novog zakona donešenog krajem prošle godine, građani u brojnim crnogorskim gradovima ispoljavaju tako što dva puta sedmično učestvuju u litiji koja se održava ulicama gradskog jezgra. Okupljanja traju duže od mjesec.

Podijeli na društvenim mrežama