Poraz Mornara Barskog zlata u ljubljanskim Stožicama

Košarkaši Mornara Barskog zlata poraženi su večeras u Ljubljani od Cedevita Olimpije 105:89 (30:28, 17:18, 28:15 i 30:28), u utakmici 24. kola Admiralbet ABA lige.

To je 19. poraz barskog tima u sezoni, a drugi u međusobnim duelima sa Ljubljančanima. Puleni Mihaila Pavićevića imaju i pet pobjeda.

Barani su veoma dobro odigrali prvo polivrijeme u kojem su bili ravnopravan rival.

Na poluvremenu su domaći imali pola koša prednosti 47:46, a gosti bili potpuno u meču.

Ipak, u nastavku je domaćin bio dominantniji. Pobjednik je riješen u finišu treće četvrtine, kada su Ljubljančani poenima Blažiča otišli na dvocifrenu prednost 68:57.

Gosti se do kraja utakmice više nijesu uspijevali vratiti u meč, niti ozbiljnije priprijetiti.

Najefikasniji u slovenačkom sastavu bio je Alen Omić sa 20 poena.

U barskoj ekipi Aleks Gavrilović je postigao 26 poena, Markus Veders 24, a Dan-Martin 17 poena.

U narednom kolu sljedećeg vikenda Mornar pred svojim navijačima igra protiv čačanskog Borca.