Na današnji dan, 24. maja 1979, Crnogorsko primorje je pogodio novi zemljotres koji je dovršio ono što nije uspio onaj od 15. aprila. Bilo je to upravo u ovo vrijeme, u 18 časova, 23 minuta i 25 sekundi.
Petnaestog aprila, u 7 časova, 19 minuta i 50 sekundi, zemljotres intenziteta IX stepeni Merkalijeve skale, sa magnitudom od 7 Rihtera, izazvao je katastrofalna razaranja. Bila je to najveća nesreća koja je zadesila Bar u XX vijeku. A ono što nije uspio da sruši zemljotres 15. aprila, dokrajčio je novi razorni udar, tačno nakon 40 dana – 24. maja iste godine.
Bio je jačine 8,3 jedinica Merkalijeve skale, sa epicentrom u Jadranskom moru između Budve i Bara.

Kako je pisala tadašnja “Pobjeda”, zemljotres je registrovan na čitavom Crnogorskom primorju, u Titogradu, na Cetinju, u Danilovgradu, Nikšiću…
“Prema prvim informacijama opštinskih štabova za civilnu zaštitu, žrtava nema, jer su ljudi uglavnom živjeli pod šatorima. Teže i lakše je povrijeđeno 49 lica, od kojih 24 u Baru, 10 u Tivtu, 8 u Budvi, četiri u Herceg Novom, dva u Kotoru i jedno u Ulcinju. Jedan broj povrijeđenih zadobio je teže povrede i odmah im je pružena medicinska pomoć.
Zemljotres je izazvao nove štete. Pored dorušavanja ranije oštećenih objekata, došlo je do novih oštećenja na objektima u gradovima i na selu. Zbog odrona kamenja na putevima prekinut je saobraćaj na nekoliko saobraćajnica u primorskom dijelu Crne Gore na Jadranskoj magistrali. U prekidu je put Bar – Petrovac kod Kufina, zatim Budva – Tivat kod Žute grede, a put Cetinje – Budva, zbog odrona kod Brajića, prohodan je samo za putnička vozila. Prekjuče otvoreni put Ledenice – Risan je ponovo zatvoren.
Štete su posebno velike na objektima koji su bili oštećeni zemljotresom od 15. aprila. Stambeni fond, koji je bio ranije označen za saniranje, sada je doživio nova razaranja. U štabove civilne zaštite stižu vijesti da je došlo do novih oštećenja na pristaništima. Obala je ponovo potonula u mnogim mjestima, a posebno u Stolivu.
Poslije sinoćnjeg zemljotresa mnoga mjesta na Primorju ostala su bez vode i struje. Tako je bilo i na Cetinju. Međutim, kako javljaju naši dopisnici, zahvaljujući nadljudskim naporima stručnih ekipa, neka od ovih mjesta su ubrzo dobila i vodu i struju. Takođe je uspostavljen i telefonski saobraćaj, koji je bio u prekidu. Zbog novih rušenja, već završeni poslovi na klasifikaciji i obilježavanju oštećenih objekata na postradalom području, moraće se ponoviti.
Prema podacima Seizmološke stanice u Titogradu, poslije prvog sinoćnjeg, bilo je još desetak udara intenziteta između 3 i 4 stepena Merkalijeve skale”, objavila je “Pobjeda” 25. maja 1979, na Dan mladosti.

Do kraja 1979. godine registrovano je 90 jakih naknadnih zemljotresa, sa magnitudom većom ili jednakom 4 Rihtera, kao i skoro 10.000 slabijih potresa. Ukupna šteta na području Bara bila je oko 15,4 milijardi novih dinara, odnosno oko milijardu dolara.