Uprava za bezbjednost hrane je nakon izvršenog inspekcijskog nadzora potvrdila da je 10.500 tona pšenice, koju je bivše Ministarstvo ekonomije nabavilo u aprilu prošle godine, dobrog kvaliteta i da je pšenica bezbjedna za dalje plasiranje, navodi se u informaciji o izvršenju zaključaka sa sjednice Vlade od 14. januara.
„Realizacija zaključka kojim je Ministarstvo ekonomskog razvoja zaduženo da Tužilaštvu dostavi potrebnu dokumentaciju na dalje postupanje kako bi se utvrdilo da li je doško do nezakonitog prihodovanja po bilo kom osnovu, odnosno da li je došlo do štete zbog nemara ili je u pitanju nesavjestan rad u službi, biće završena u toku marta“, navodi se u juče usvojenoj informaciji.
Objašnjavaju da je resorno ministarstvo pitalo sve opštine da li im je potrebna interventna isporuka brašna i jestivog ulja, a samo su Tivat, Cetinje i Rožaje iskazali potrebu da se snabdiju brašnom pod uslovima propisanim planom za tekuću godinu.
„Time su se stekli uslovi da se počne sa drugom fazom, odnosno ugovaranjem prevoza i skladištenjem u silosima za potrebe mlinova“ navodi se u saopštenju.
Pšenica je smještena u silosima Luke Bar, do sada su stigle fakture za novembar 47.250 eura, za decembar i januar po 48.825 eura, kao i faktura za elevaciju i fumigaciju za decembar u iznosu od 3.155,74 eura.
Vlada je usvojila i informaciju o sporazumu akcionara i glasanju između Vlade Crne Gore i italijanske kompanije Terna, kojom se isti angažman produžava za pet godina u bordu CGES.