Barski kalendar

Škola ribolova za djecu, četvrtu godinu zaredom

Povezano:

U utorak svečanost povodom Dana Evrope: Evropski đir – Igre bez granica

VIDEO: Grad pun vode, šteta na svakom koraku

Velika kiša i grad se sručili na Bar

Autor: Željko Milović

U organizaciji Kluba za sportski ribolov Pristan, četvrtu godinu zaredom održava se besplatna Škola ribolova.

Pohađa je 16 učenika, među kojima ima i starijih, a osim neizostavne dobre zabave, stiču znanje o osnovama ribolova – vezivanju udica, zabacivanju, mamcima… Glavni cilj škole je edukacija mladih o moru, održivom ribolovu i ekologiji.

Četvrti put, sve se odvija pod budnim okom Nebojše Tomaševića, koji obučava najmlađe barske ribolovce koji, kako kaže, “upijaju informacije kao sunđeri”.

“Prošlih godina smo imali nekoliko dobrih omladinaca koji su osvajali medalje i bili čak i državni prvaci, o čemu je Bar Info već pisao. Ovog puta očekujemo da se izdvoji nekoliko njih, pa da opet postignemo slične uspjehe”, ističe predsjednik kluba Zvonko Radević.

Škola je besplatna, obezbijeđeni su mamci i oprema za sve učesnike. Na tome, kažu u “Pristanu” prije svega treba zahvaliti Savezu sa sportski ribolov na moru Crne Gore, koji je finansijski pomogao ovu aktivnost.

Podijeli na društvenim mrežama