VIDEO: Mašinovođa Drobnjak nakon 19 godina – Učinio sam sve kao da su moja djeca bila u vozu

Produkcijska kuća “Creativehub” je objavila dokumentarni film “Kolosijek smrti” posvećen željezničkoj nesreći na Bioču koja se desila 2006. godine a u kojoj je poginulo 47, a povrijeđeno više od 200 putnika.

Film je zamišljen kao emotivna i autentična životna priča aktera ovog događaja, bez namjere presuđivanja ili traženja odgovornosti za tragediju. 

“U filmu donosimo svjedočanstva mašinovođe, koji prvi put nakon 19 godina javno govori o svojim iskustvima, preživjelih putnika, porodica nastradalih, kao i predstavnika službi koje su te večeri pružale pomoć – ljekara, vatrogasaca i medijskih radnika”, navodi se u dopisu medijima “Creativehub”-a. 

Autor filma je Bojan Vučinić, producent/direktor fotografije je Danilo Perišić, a za postprodukciju je uradio Rade Bulatović.

Danas je 19 godina od najveće saobraćajne nesreće u istoriji Crne Gore koja se dogodila na Bioču kada je voz koji je saobraćao na relaciji Bijelo Polje-Podgorica iskliznuo iz šina i kada je poginulo 47, a povrijeđeno više od 200 putnika. Iako je prošlo skoro dvije decenije, preživjeli putnici ali i porodice nastradalih sa nevjericom se prisjećaju tog hladnog januarskog dana.

Prvi put, nakon 19 godina, pred kamere je stao mašinovođa Slobodan Drobnjak koji opisuje koji iznosi svoju stranu priče.

“Toga dana krenuo sam na posao nesluteći da se išta loše može desiti, a kamoli tragedija takvih razmjera”, kazao je Drobnjak.

U dokumentarnom filmu “Kolosijek smrti” Drobnjak se prisjeća trenutka kada se voz samopokrenuo kao i momenata kada uskače u voz i pokušava ga zaustaviti.

“Težeg trenutka u životu nijesam imao znajući da ne mogu ništa učiniti i da će se desiti tragedija. Ne bih sebi nikad oprostio da nisam uskočio u voz i pokušao da ga zaustavim. Učinio sam sve kao da su moja djeca bila u vozu”, kazao je Drobnjak.

Pored mašinovođe Drobnjaka u filmu govore i Radomir Čabarkapa, suprug i otac nastradalih putnika, Dževad Purišić, preživjeli putnik, Ivana Janičić, jedna od najteže povrijeđenih putnika, ljekari Vuk Niković, Aleksandar Jušković i Mladen Filipović, Rade Bojović, tadašnji pripadnik Vatrogasne jedinice Podgorica, kao i Balša Rakočević, medijski radnik.

Film je zamišljen kao emotivna i autentična životna priča aktera ovog događaja, bez namjere presuđivanja ili traženja odgovornosti za tragediju.

Ovaj film ima za cilj očuvanje sjećanja na ljude i događaje koji su obilježili jedno teško poglavlje naše zajedničke istorije. 

Share.

Comments are closed.