Danas je 21. april.
1897. GODINE:
Na Pristan je stigao brodom iz Rijeke srpski kralj Aleksandar I Obrenović, uzvraćajući posjetu knjazu Nikoli.
Dočekao ga je na portu prijestolonasljednik Danilo sa svitom. Svečana povorka je, poslije razgledanja Starog Bara, sa Topolice krenula preko Zubaca ka Sutormanu. Srpskom kralju je, pišu tadašnje novine, naročito u Zupcima bio priređen svečani doček. Kraljevska delegacija se preko Sutormana prebacila na Cetinje.
***
1979. GODINE:
Tehničke i novinarske ekipe Radio Sarajeva, Titograda i Beograda montirale su iza pošte mobilnu radio stanicu, koja je počela emitovati samostalni program, prvi put uz zvučnu oznaku “Ovdje Radio Bar”.
Reportažna kola su bila u autobusu, a emitovalo se 115 minuta informativnog programa u okviru tzv. YU poola – Zajedničke redakcije jugoslovenske radio-difuzije, pa je šira javnost obavještavana o posljedicama zemljotresa i mjerama koje se preduzimaju na njihovom otklanjanju. Time je i faktički stvorena logistika za formiranje lokalne radio stanice, pa je nekoliko decenija ovaj dan proslavljan kao Dan Radio Bara.
***

1979. GODINE:
U večernjim satima, u Bar je, nakon što su privremeno sanirane krizne tačke željezničke pruge, stigao prvi teretni voz iz Beograda, kojim je dovezena pomoć za postradalo područje nakon zemljotresa.
Redovni željeznički saobraćaj između Bara i Sutomora je i dalje bio u prekidu, a voz je prešao ovu dionicu uz izuzetne mjere opreza i veliki rizik.
****
1982. GODINE:
Pušten je u probni rad srednjetalasni (ST) emisioni centar Radio Bara u Polju.
Finansirala ga je RTV Titograd prvenstveno zbog reemitovanja programa njihovog programa, a time i Radio-Jugoslavije. Procijenjeno je, usljed tadašnjih političkih opredjeljenja, da ova lokacija može obezbijediti protok informacija u dijelu Albanije u kojem žive sunarodnici, a koji zbog blokade nijesu primali objektivne vijesti. Srednji talas Radio Bara je pokrivao Mediteran, od Gibraltara do Bosfora, ali i veliki dio Balkana, od Makedonije do Subotice.
***
1988. GODINE:
Na izbornoj sjednici sva tri vijeća Skupštine opštine, delegati su se jednoglasno odlučili za novo – staro rukovodstvo.
Za predsjednika Skupštine Opštine (danas u rangu predsjednika Opštine) izabran je Jusuf Kalamperović, a za predsjednika Izvršnog odbora Skupštine Opštine Miloš Šušter. Obrazlažući odluku, predsjednik Opštinskog komiteta Socijalističkog saveza radnog naroda Nikola Stanišić rekao je da je njihovim izborom obezbijeđen kontinuitet dinamičnog razvoja društveno-političke zajednice.
***
2009. GODINE:
Odigran je meč koji je ušao u anale crnogorskog sporta – po prvi put otkako je fudbala u Crnoj Gori, u zvaničnoj utakmici sastale su se ekipe različitih polova.
Utakmica malog fudbala je odigrana u sali “Bombonjera” u čast druge godišnjice izlaska “Novih barskih novina”, a s ciljem skretanja pažnje na neophodnu pomoć razvoju ženskog fudbala u Baru. U muškom timu su bili novinari i saradnici “Novih barskih novina”, a u ženskom članice budućeg FK “Pristan”, pojačane sa tri reprezentativke iz Podgorice. Džentlmenski, pred oko pedesetak gledalaca, meč je završen neriješeno 8:8.