Opština Bar je u trećoj godini mandata ove uprave, koja se navršila u avgustu, uprkos pandemiji korona virusa i krizi koja je pogodila čitav svijet, uspjela da očuva kontinuitet i stabilnost djelovanja, finansija i ulaganja u razvojne projekte te da ostvari planirani Budžet gotovo u potpunosti. Kroz razne programe podrške, olakšice i ukidanje nameta u vrijednosti od skoro milion eura, uspjeli smo da pomognemo građane i privredu da prebrode krizu. Otplatili smo stara dugovanja po reprogramu i umanjili dug Opštine za skoro 10 miliona eura. Uprkos tome finalizovali smo kapitalne projekte, ali i započneli nove investicije u infrastrukturu.
U ovom mandatnom periodu Opština Bar uložila je u saobraćajnu i vodovodnu infrastrukturu preko 4 miliona eura sopstvenih sredstava. Samo za lokalnu putnu infrastrukturu koja je obnovljena na području svih mjesnih zajednica je uloženo gotovo 700 hiljada eura. Završena je izgradnja ulica u Šušanju i Ilinu koje su otvorile ovo naselje prema gradu, kao i ulice u Bjelišima, Velikom Pijesku, Brbotu gdje je urađena i kanalizacija a u Mrkojevićima se probija novi putni pravac Lunjići-Mikulići, u saradnji sa Vojskom. Posebno smo ponosni na kapitalni projekat izgradnje nadvožnjaka i kružnog toka sa pristupnom saobraćajnicom prema naselju Bjeliši u vrijednosti od preko 2.4 miliona eura, uz koji smo izgradili i 180 novih, besplatnih, parking mjesta.
Veliki pijesak dobio je novu, modernu infrastrukturu za vodosnabdijevanje i priključak na regionalni vodovod, čime se zaokružuje kvalitet turističke ponude ovog kraja, a građanima omogućava veći kvalitet života. Ukupna vrijednost ove investicije iznosi oko 560 hiljada eura. U nastavku relizacije projekta izgradnje infrastrukture vodosnabdijevanja i priključivanja na regionalni vodovod po ugovoru između Opštine Bar, Ulcinj i Vlade Crne Gore, u ovaj kraj treba da se uloži gotovo 12 miliona eura.
Preko milion eura uloženo je, kroz saradnju sa Vladom, u izgradnju „Kuće maslina“ u Starom Baru koja će biti savremeni regionalni centar maslinarstva, važne privredne grane ovog kraja. U Starom Baru rekonstruisano je više objekata, prije svega ljetnja scena-teatar i carinarnica u šta je kroz projekte EU uloženo 75.500 eura.
Značajna sredstav uložena su i u Sutomore, rekonstrukcija šetališta u ovoj fazi je završena a nastavkom rekonstrukcije predviđena je izgradnja novog trga, parkinga i kompletiranje šetališta. Na mjestu nekadašnjeg hotela „Inex“, grupa Iberostar otpočela je rekonstrukciju ovog turističkog kompleksa, na Virpazaru je u toku rekonstrukcija hotela „13. jul“ dok je u Čanju započeta izgradnja novog hotela svjetski poznate i prestižne kompanije „Intercontinental“, što će sve zajedno obgatiti turističku ponudu Bara sa prestižnim hotelima u svim djelovima opštine.
Da ne razmišljamo samo o infrastrukturi već i o svakom čovjeku i svakodnevnom životu ljudi ovog grada, pokazali smo realizacijom niza programa podrške razvoju biznisa, preduzetništva i otvaranju novih poslova i radnih mjesta. Kroz programe podrške biznis planovima preduzetnika i posebno ženskog preduzetništva, Opština Bar uložila je gotovo pola miliona eura u projekte razvoja malih biznisa. Na ovaj način otvorili smo preko 50 novih radnih mjesta u realnom sektoru kroz direktnu podršku građanima. Posebne linije podrške predvidjeli smo za finansiranje mladih poljoprivrednika ali i program podrške za zanatstvo, koji će ekonomiji grada dati novi impuls i uliti novi život u ukupni biznis ambijent.
Bar je u mandatu ove lokalne uprave definitivno promijenio svoje lice, izgradio novi i moderniji imidž i ukupan stil djelovanja, kako Opštine koja je modernizovana i otvorena prema privredi i građanima, tako i građana koji su danas aktivan dio života i razvoja grada. Opština Bar nastaviće da pruža ruku svima koji imaju jasnu viziju daljeg progresa i razvoja grada u najboljem interesu svih njegovih ljudi, stoji u saopštenju Opštine Bar.