Predsjednik Opštine Bar Dušan Raičević sa saradnicima, danas je priredio tradicionalni novogodišnji prijem za djecu iz našeg grada, bez roditeljskog staranja, koja su smještena u Dom “Mladost” u Bijeloj ili hraniteljske porodice.
Ovo je jedan od lijepih načina brige i pružanja pažnje mališanima koji su na početu života ostali bez onog najvažnijeg-tople roditeljske ljubavi, a čelni čovjek grada obećao je djeci i njihovim starateljima kontinuiranu podršku. Novogodišnje paketiće i poklone uručila im je Svetlana Gažević, sekretarka Sekretarijata za lokalnu upravu.
Susret mališana bez roditeljskog staranja iz Bara, koji su, uglavnom, smješteni u hraniteljske porodice, u Opštini Bar, sa predstavnicima lokalne uprave i Centra za socijalni rad protekao je u toploj, svečarskoj atmosferi.
Djeca su u srdačnom razgovoru sa predsjednikom Opštine Dušanom Raičevićem otkrila koja su njihova interesovanja, čime žele da se bave i koliko su im važni briga i pažnja koje im posvećuje grad u kojem su rođeni, kao i njihove nove porodice.
“Dvadeset godina Opština Bar organizuje ovaj lijep događaj kojem se svi radujemo. Dodijelili smo našim mališanima novogodišnje poklone, a zatim ćemo se družiti na zajedničkom ručku u nekom od ugostiteljskih objekata”, kazala je Svetlana Gažević, sekretarka Sekretarijata za lokalnu upravu, koja je podsjetila na humanitarni aspekt rada lokalne uprave i kada je riječ o starim licima smještenim u Domu, u Risnu i Bijelom Polju, koje opština, takođe, ne zaboravlja.
Predsjednik, Dušan Raičević, poručio je djeci i njihovim starateljima da u lokalnoj upravi imaju prijatelja i stalnu podršku. Na tome se zahvalio direktor Centra za socijalni rad za Bar i Ulcinj, Slobodan Đonović, koji je istakao da je program zbrinjavanja djece, do sada, realizovan veoma uspješno. To vjerodostojno potvrđuje podatak da je od 40-oro mališana bez roditeljskog staranja,sa područja Bara, 39-oro pronašlo topli dom u hraniteljskim porodicama, a samo jedno je ostalo u Domu “Mladost” u Bijeloj.
“Veliko hvala Opštini Bar za sve što čini za djecu bez roditeljskog staranja, što puno znači njima koji su uskraćeni za ono najvažnije-ljubav roditelja i toplinu, ali je značajno i za hraniteljske porodice, i nas, kao instituciju koja ulaže velike napore da se toj djeci obezbjede bolji uslovi za život i priušti radost”, istakao je Đonović.
Madžida Plakalo i njen suprug nijesu mogli da se ostvare kao biološki roditelji, ali su sa radošću prihvatili dvije napuštene djevojčice iz barskog porodilišta, za koje će pokrenuti i proceduru usvajanja.
“Ljubav, sreću i radost koju osjećamo zbog naših djevojčica su neopisivi. Emocije su iz dana u dan sve veće”, kazala je Madžida.
Narednog mjeseca Centar za socijalni rad organizovaće promociju hraniteljstva, na kojoj će se okupiti predstavnici svih nadležnih institucija, kako bi izuzetna humana misija pronalaženja toplog doma za napuštenu djecu, bila uspješno nastavljena.