Gošća u “Naslovnoj strani” Radio Bara jutros je bila Nela Vitić, izvršna direktorka firmi Ocean Montenegro, Interlog i Logicar.
Komentarušući temu sa naslovne strane “Pobjede”: Bivši radnici tužili CKB, naša gošća je kazala: “Problemi odnosno skandal koji već nekoliko mjeseci potresa naše društvo,vezan je za CKB banku. Dosta ljudi je tamo ostalo bez posla, ali vidimo da je i dosta njih oštećeno.Vidjećemo na kraju šta će reći tužilaštvo i sudstvo.Iskreno vjerujem u menadžment banke, i prije svega da se taj negativan imidž koji se desio zbog aktuelnog problema , neće odraziti na njihove klijente i na njihovo poslovanje. CKB je godinama unazad jedna od najbolje rangiranih banaka u Crnoj Gori. Sa stanovišta menadžera pretpostavljam da im je cilj da zadrže tu poziciju. Krenulo se u rješavanje problema. To je dobro, ali ne bih voljela da se bilo ko optuži dok se ne dokaže krivica.
Na temu optužbi i krivica, Vitić se osvrnula i na naslov “Drobnjak se interesovao da li pretresu banana prisustvuje policija”, pa kazala da je vrlo nezahvalno komentarisati optužbe prije nego se dokaže krivica. Svi znamo Drobnjaka, našeg Baranina, i lično se nadam da će se to završiti pozitivno”, kaže Vitić.
“Držaću se tema privrede, onoga što je meni najbliže, kaže naša gošća”, birajući sa naslovnice “Dana” da komentariše naslov koji je vezan za finansijski rezultat Plantaža “Minus od 20, 4 miliona krili dva mjeseca”
“Neću komentarisati zašto je neko krio taj podatak. Smatram da su Plantaže izuzetno kvalitetno preduzeće koje sa dobrim menadžmentom može da se vrati na pravi put, odnosno da krene da posluje pozitivno. Naša vina su poznata i vrlo cijenjena u svijetu i iz sopstvenog posla znam da se dosta izvozi. Takvo preduzeće sa resursima, proizvodnjom, kompletnom infrastrukturom, ima sve preduslove da dobro posluje. Iskustvo od 22 godine bavljenja menadžmentom mi govori da rezultat neće izostati ukoliko se domaćinski odnosite prema preduzeću u kome radite i kojim upravljate”, tvrdi Vitić
Povodom naslova: Po 10 000 eura i profesorima sa više stanova, ona je kazala:“Mislim da se tu više konstruišu afere, iako nisam ulazila u detalje. Mi kao društvo moramo da se izborimo za adekvatno plaćanje profesora-prosvjetnih radnika.Oni će tako biti motivisaniji da na našu djecu prenesu više znanja.A naša djeca su budućnost, moramo da ih zadržimo,da ostanu i žive i rade u Crnoj Gori. Profesori su ti koji posle nas u kući , treba da im to prenesu i uvjere ih da ostanu ovdje”, kaže Vitić.
Temu Otvorenog Balkana, koja je vrlo aktuelna u poslednje vrijeme, a u Vijestima je pred Samit u Ohridu naslovljena: Koristi ima, ali koja je cijena, naša sagovornica je ovako iskomentarisala: “Pripadam grupi građana koja smatra da je to loša zamjena za EU. Ali čije su intencije i kakvi su dalji politički planovi to ne znam. Ovo bih prokomtarisala sa stanovišta građanke Crne Gore. Toliko godina se radi na pristupanju EU, toliko posla je urađeno, i malo zasmeta kada dobijete neku novu ideju, jer ste krenuli jednim putem. Ne tvrdim da je Otvoreni Balkan nešto negativno,mislim da građanima treba pojasniti da li njegovo prihvatanje znači usporavanje našeg puta ka EU.Treba uraditi dobru analizu i predočiti je građanima. Nakon toga bi se znalo ima li tu nekih negativnih posljedica ili će možda to ubrzati naš put ka EU”, kazala je Nela Vitić, gostujući u rubrici “Naslovna strana” na talasima Radio Bara.