Košarkaši Mornara zakazali novo finale sa Podgoričanima

Mornar – Sutjeska: 83 – 75 (24:23, 18:28, 26:11,15:13)

Bar: SD “Topolica”, gledalaca 750
Sudije: Ognjen Jokić,Vladan Šundić,Radoš Savović (Podgorica)

Mornar: Jelenić 6, Mićović 9, Cenović, Mugoša 21, Marljukić, Pavić    2, Vujošević 2, Pavićević, Kostić, Živanović, Rebić 23, Luković 20.

Sutjeska: Goranović, Pavličević 21, Gardašević, Vulević 2, Knežević 12, Ćalić 2, Vujović 5, Spasojević 15,Vuković 5, Brkić 2, Lalović 11, Varajić.

Košarkaši Mornara braniće titulu šampiona Crne Gore. Barani su večeras u tzv. “majstorici” polufinala play-off-a pobijedili Sutjesku 83-75 i sa 2:1 u pobjedama izborili finale.

Finalna serija za prvaka Crne Gore počeće u utorak veče, 21. maja i igraće se u tri dobijene utakmice.

Još jednom su Nikšićani, kao i u prvom meču polufinala bili bolji u prvom poluvremenu koje su riješili sa devet poena (51:42). Sjajajn ton igri gostiju u tim trenucima su davali Nikola Pavličević, Boris Lalović i Draško Knežević.

Pobjednik je riješen u trećem kvartalu. Barani su odlično odigrali ovaj period, dobili ga sa deset poena.

Već u 25. minutu domaći su poravnali na 57:57

Na krilima Nikole Rebića, Uroša Lukovića, Strahinje Mićovića i Marka Mugoše su u 28. minutu poveli sa sedam poena (66:59).

Početkom poslednje četvrtine, Barani su sa linije “slobodnih” preko Mićovića poveli sa osam poena (70:62) na sedam i po minuta prije kraja najavivši novo finale.

Ipak, gosti se nijesu predavali, pa su preko Radosava Spasojevića uhvatili novi priključak (72:70).

Preko Vukote Pavića, Ivana Jelenića, Strahinje Mićovića i Nikole Rebića, Barani su odbili nalet gostiju, pa su na dva i po minuta prije kraja poenima Lukovića stigli do maksimalnih večeras 13 poena prednosti (83:70).

Rebić sa 23, Mugoša sa 21 i Luković sa 20 poena bili su najjefikasniji u šampionskom sastavu Barana, dok su u nikšićkom timu Nikola Pavičičević sa 21 poenom, Radosav Spasojević sa 15 i Draško Knežević sa 12 poena bili bolji od ostalih.

Mornar će u finalu igrati protiv Budućnost Volija, a finalna serija igra se na tri pobjede. Prva utakmica je u utorak u Podgorici.