Mornar porazom od Igokee završio sezonu u ABA ligi

Posljednji meč u ovosezonskoj AdmiralBet ABA ligi, košarkaši Mornara Barskog zlata okončali su danas porazom na svom parketu od ekipe Igokee 74:86

Odložena utakmica 14. kola nije imala rezultatski značaj za današnje rivale, jer su obje ekipe ranije obezbijedile opstanak u regionalnom takmičenju. Gosti su prvenstvo završili sa 11 dobijenih utakmica, a  Mornar sa tri pobjede manje.

U rasterećenoj i opuštenoj utakmici, u dvorani “Topolica”, viđena je košarkašska predstava u kojoj su košarkaši Igokee  pokazali više.

Nakon početnog vođstva gostiju, ekipa Mornara je polovinom prve dionice  sustigla rivala, kratko i povela, da bi poslije nekoliko grešaka u napadu, gosti četvrtinu završili sa 7 poena viška 20:27. U 12-om minutu Igokea dolazi do dvocifrene prednosti 22:32, koju je imala i u većem dijelu četvrtine, a završila je sa 36:48. U prvom poluvremenu goste je mnogo bolje služio šut za tri poena. Od 11 pokušaja, 7 puta su pogodili, dok su košarkaši Mornara iz 15 pokušaja samo tri puta bili precizni.

Polovinom treće dionice Mornar je serijom 10:0 došao na 4 poena zaostatka – 48:52, u osmom minuta prišao i na poen minusa 53:54, ali su onda gosti vezali 6 poena i u posljednjih 10 minuta ušli sa prednošću od 8 koševa  56:64. Ekipa Vladimira Jovanovića je nakon tri minuta igre u posljednjem kvartalu vratila dvocifrenu prednost  63:73, i utakmicu rutinski privela kraju sa 12 poena prednosti.

Nikola Marić sa 16 postignutih poena je bio najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi, Kosta Kondić je imao poen manje, Stefan Đorđević 14, a Ognjen Radošić 10.

Kod Mornara najviše koševa su dali Marko Pecarski i Nemanja Vranješ po 17, Antonio Vranković je dodao 13, a Gregor Glas 12.

Pred košarkašima Mornara su utakmice plej-ofa u domaćem šampionatu. Prvu, protiv Teoda, odigraće u utorak 25. aprila u dvorani „Topolica“.

***

Krilni centar Mornara Barskog zlata, Marko Pecarski, oborio je na večerašnjoj utakmici protiv ekipe Igokee, rekord ABA lige po broju ofanzivnih skokova.

Sa 112 skokova, od kojih je 10 ostvario večeras, potisnuo je sa prvog mjesta Nikolu Milutinova, koji je sa 104 skoka u napadu rekord postavio u sezoni  2014/2015. godine u ekipi Partizana.